GÜRÇAY: “DAMIZLIK BÜYÜKBAŞ HAYVAN İŞLETMELERİNİN ARTTIRILMASINA ÇALIŞIYORUZ”

İlimize bağlı  Düziçi İlçesinde bulunan İsmail Ela’ya ait 500 Başlık Damızlık Düve İstasyonunda Hayvancılık Genel Müdürlüğü Proje Geliştirme ve Alt Yapı daire Başkanı Emre GÜRÇAY İncelemelerde bulundu.

 Ziyaret esnasında; İl Müdürü Mustafa İLMEÇ, Düziçi İlçe Müdürü Fevzi Soner ÇERÇİ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mehmet KARINSIZ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Hayri UYDURAN ve İl ve İlçe Müdürlüğü Teknik personelleri Daire Başkana eşlik etti.

 Damızlık büyükbaş hayvan işletmelerinin kapasitesinin artırılması için bir çalışma yaptıklarını, bu işletmelerin ari işletmeler olduğunu belirten Daire Başkanı Emre Gürçay,  mevcut tesisten ve işletme sahibinin hayvancılığa hâkimiyetinden oldukça memnun kaldığını dile getirdi.

İşletme sahibi İsmail Ela, Daire Başkanının yapmış olduğu ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, damızlık hayvancılık işletmesini daha da büyüteceğini, hayvan sayısını artıracağını, daha çok istihdam sağlayacağını ifade ederek, Türkiye’nin birçok iline damızlık hayvan tedarik etmekten ben de ayrıca mutluluk duyuyorum dedi.

İl Müdürü Mustafa İLMEÇ yaptığı konuşmada “Bakanlığımızın sahadan istediği bilgileri ve beklentileri, sahadaki yetiştiricimizin ise Bakanlıktan beklentilerinin anlaşılabilmesi için karşılıklı olarak ilk muhatapların ilimizde bir araya gelmesi hayvancılık sektörüne katkı sağlayacaktır. Daire Başkanımıza yoğun mesaisi arasında zaman ayırarak ilimizi ziyaret ettiği için şükranlarımı sunarım, dedi.

Haber merkezi