Genel

GÜVEN TAZELEYEN BAŞKAN İSMET TOPAL: “İNTERNETTEN BAL ALARAK ÇÖPE ATMAYIN”

Yeniden Başkan seçilen İsmet TOPAL; Bizim amacımız, sağlıklı kaliteli bal üreterek tüketicilerimize sağlıklı kaliteli bal  yedirmektir. Dernek olarak bizde  balımızı satacağız. Bilmediğiniz tanımadığınız arıcılardan bal almayınız, hele hele internetten kesinlikle bal diye glikoz getirerek  onu da çöpe atmayınız güzel ve ballı reklamlara aldanmayınız. İlçemiz için, faydalı hizmetler yapacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

             Düziçi Tarım Hayvancılık ve Arıcılık  Dayanışma Derneği’nin 01. 07.2022 Cuma  günü saat:10.00 da 1. Olağan genel kurulu  Dernek binasında yapıldı.Başkanlığa yeniden seçilen İsmet Topal, güven tazeledi.

Kongrenin Açılış konuşmasını Dernek Başkanı İsmet TOPAL yaptı. Topal yaptığı konuşmasında;, Derneğimizin 2022 yılı Şubat  ayında  kuruluşundan bu yana, derneğimize, emeği geçen, hizmet eden herkese buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan bütün  üyelerimize  sonsuz  teşekkür ediyorum. Yoğun ilgiden dolayı da çok memnun oldum. Allah hepinizden  razı olsun” dedi.

             Daha sonra divan başkanlığı seçimi  yapıldı. Divan başkanlığına Adnan ŞAHİN, Divan Başkan Yard. Mehmet CEYLAN yazmanlığa Bilal TEMEL seçildiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Büyükleri ve şehitlerimiz için, Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından, Faaliyet ve maliyet raporlarının okunup ibrasından sonra  yeni yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

Tek liste halinde yeni yönetim kurulu üyeleri seçimi yapıldı. Yönetim kurulu asil üyeliklere, İsmet TOPAL, Üzeyir KEKİK, Halil OĞULCAN, Adem KADIL, Halil TORUN, İbrahim KALENCİK  ve Saim KIRTÜRK seçildiler. Denetim kurulu Asil Üyeliklere, Adnan ŞAHİN, Mehmet CEYLAN ve Ali ONUŞ seçildiler ve Üst kurul delegelikleri ne de, İsmet TOPAL, İbrahim KALENCİK ve Adnan TOPALOĞLU seçildiler.

           Teşekkür konuşması yapmak için söz alan Dernek Başkanı  İsmet TOPAL “Değerli arkadaşlarım, Dernek yönetimi olarak,  Tarımın, hayvancılığın ve arıcılığın  gelişmesi ve geliştirilmesi için, bizden desteğini esirgemeyen, TAHAP genel başkanımız Sayın Mustafa SARIOĞLU ile sürekli görüşerek, piyasadan en az % 40 indirimli olarak, arıcılarımıza bahar besleme şekeri getirerek, ilçemizde yaklaşık 130 arıcımızın faydalandığı bahar besleme şekerini ucuz  olarak dağıtımını sağladık. Bizlere verdiği desteklerden dolayı, TAHAP genel başkanımız Sayın Mustafa SARIOĞLU’na ve yönetimine  sonsuz teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

  İl tarım müdürlüğümüzden verilen, besleme şekerimizi  yönetimdeki bir arkadaşımızı pikapla göndererek, ilçemize getirerek arıcılarımıza teslim ettik,

           Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından arıcılık kursu verilmesi sağladık, yaklaşık 25 kişi arıcılık kursunu tamamlayarak belgesini aldılar, genç arıcı proje çalışmalarımız ve hibe desteği  Proje çalışmalarımız yapılacaktır.

            Dernek yönetim kurulu üyeleri olarak, Arıcılarımıza ucuz petek getirerek ucuz malzeme temini sağladık, bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir. Genç arıcı projemizle ilçemizdeki yeni arıcılarımıza Göksün bölgemizden yer temin edilmiş ve her türlü destek verilmiştir.

           Biz Düziçi TAHAP olarak inşallah faaliyetlerimize, Tarımın bileşenleri olarak, bizler   büyük bir aileyiz,   iyi ve kötü günlerinde ailelerimizi bu güne kadar, hiç bir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Üreten yüreklerin derdine hep birlikte çözüm üretmek için, var gücümüzle çalışarak,  arıcılarımızın yanında sahada  olacağız, bütün problemleri birlikte çözeceğiz.

           Başkan TOPAL, Buradan, bütün Vatandaşlarımıza sesleniyorum; Bizim amacımız, sağlıklı kaliteli bal üreterek tüketicilerimize sağlıklı kaliteli bal  yedirmektir. Dernek olarak bizde  balımızı satacağız. Bilmediğiniz tanımadığınız arıcılardan bal almayınız, hele hele internetten kesinlikle bal diye glikoz getirerek  onu da çöpe atmayınız güzel ve ballı reklamlara aldanmayınız. İlçemiz için, faydalı hizmetler yapacağımıza gönülden inanıyorum. Destek sizden güzel hizmetler  bizden diyor, şahsım ve derneğimiz adına, 2022 Yılı bal sezonunun verimli geçmesini yüce mevla’dan temenni ediyorum. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yönetime yeni seçilen  arkadaşlarıma da  başarılarının devamını diliyorum. Bizlere derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar maddi ve manevi desteğini esirgemeyen hizmet eden, emeği geçen, herkese sonsuz teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum”  dedi.

Haber merkezi