Hacı adayları dualarla uğurlandı 

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, hacı adayları dualar arasında kutsal topraklara uğurlandı. 

İlçe Müftülüğü, 19 hacı adayı için Cavidan Benlidayı Erkek Kur’an Kursu bahçesinde uğurlama töreni düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bazı hacı adayları ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. 

Kadirli İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada, ilçeden bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla 12’si bayan 19 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini söyledi. 

Hacı adaylarına kutsal topraklarda dikkat etmeleri gereken konularda uyarılarda bulunan Gündoğdu, “2 senedir özlem içerisinde gitmek veya oraya gidecek olanları uğurlamak için heyecanla bekliyorduk. Nihayet heyecan sona erdi. Pandemi nedeniyle kabe kapılarını kapattı. Ama kabenin kapıları niye kapandı. Bu pandemi niye gündemimize geldi. Dünyayı sarstı. Bunu da düşünmek lazım.

Giden kardeşlerimiz kutsal topraklarda memleketimiz için dua edecekler. Eğer benim ülkem düşerse bütün müslümanların umudu suya düşer. Yarabbi ülkemizi her türlü felaketlerden koru diye dua edeceğiz. Kutsal Kabe’ye ve diğer kutsal mekanlara vardığınızda memleketimiz, milletimiz için dua edin. Hayırla gidin hayırla gelin inşallah.” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından hacı adaylarına çeşitli hediye verildi.

Hatıra fotoğrafı çektirten bazı hacı adayları ve yakınları vedalaşma sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.                               Menderes Özat