Genel

“HEPİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Hepimiz bir engelli adayıyız, bunun bilinciyle hareket etmeliyiz. Engelleri kaldırmak, engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak hepimiz için bir sorumluluk, bir görevdir. Her an engelli bir kişi olabileceğimizi hiç aklımızdan çıkarmayarak, bulunduğumuz konum hangi konum olursa olsun, engelli kardeşlerimizin engellerini nasıl kaldırırız, engellerini nasıl azaltırız, bunun düşüncesi içinde olmalıyız.” Dedi. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonasında 1500 metre bayanlarda 6 dakika 11 saniye derecesiyle Türkiye dördüncüsü olan Melike Yazıcı’ya hediyesi Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Düzenlenen Programda Engelli Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı Osmaniye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde yapıldı. Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Yardımcısı Yunus Emre Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hamit Coşkun, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Abdulkadir Taşletimur, Gençlik ve Spor Müdür Vekili Yücel Erdoğan, Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, engelli öğrencilerimiz, aileleri ve öğretmenleri katıldı. Vali Yılmaz, program öncesinde öğrenciler tarafından yapılan el emeği ürünlerin ve resimlerin yer aldığı sergiyi gezerek, birbirinden güzel ürünleri yapan öğrencileri tebrik etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, programın düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasının devamında, “Hepimiz bir engelli adayıyız, bunun bilinciyle hareket etmeliyiz.

Engelleri kaldırmak, engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak hepimiz için bir sorumluluk, bir görevdir. Her an engelli bir kişi olabileceğimizi hiç aklımızdan çıkarmayarak, bulunduğumuz konum hangi konum olursa olsun, engelli kardeşlerimizin engellerini nasıl kaldırırız, engellerini nasıl azaltırız, bunun düşüncesi içinde olmalıyız.

Şunu çok iyi biliyoruz, engelli kardeşlerimize fırsat verdiğimizde, onlara imkân tanıdığımızda gerçekten muhteşem çalışmalar ortaya koyuyorlar. Onları tebrik ediyorum, her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyorum. 3 Aralık Engelliler Gününü kutluyor, hayatlarında sağlık, başarı diliyorum.”dedi.

Osmaniye Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencilerinin Koro gösterisi ile devam eden programda, Osmaniye Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencileri Furkan Gök şiir okudu ve Süleyman Kaya şarkı söyledi. Öğrenciler tarafından sergilenen “Filistin Ağıdı” isimli piyesin ardından Osmaniye Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencisi Birgül Bulut şiir okudu.

Programın son bölümünde, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonasında 1500 metre bayanlarda 6 dakika 11 saniye derecesiyle Türkiye dördüncüsü olan Melike Yazıcı’ya hediyesi Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi.

Vali Yılmaz sporcumuzu tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı Osmaniye Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencilerinin Halk Oyunları gösterisi ile son buldu.

Valilik basın