Genel

İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ OSMANİYE ŞUBESİNDEN  BİR VEFA ÖRNEĞİ

Asrın felekatini yaşadığımız 6 şubat 2023 tarihinden bu yana halkımızın yaralarını sarmaya devam eden İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ Osmaniye şubemiz felaketin seneyi devriyesinde depremzede ve depremde şehit olan halkımızı unutmayarak bir vefa örneğine imza attı.

Yönetim kurulu başkanı Erdoğan Asarkaya: Geçtiğimiz yıl yaşadığımız büyük felaketi unutmadık ve unutmayacağız. Rabbim bir daha bu millete böyle felaketler göstermesin. Felaketin olduğu zaman ve geçen bu süreçte halkımızla iç içe büyük bir dayanışma sergileyerek, depremden etkilenen halkımızın yardımına hayırseverlerimizin ve gönüllülerimizin desteğiyle koşarak, yaraları bir nebze olsun sarmaya gayret ettik ve ediyoruz.

Bu vesile ile seneyi devriyesinde, ve idark ettiğimiz mi’raç kandili’nin güzel ikliminde yaşanan zorlukları unutturmamak ve deprem şehitlerimizi anmak için dernek bünyemizde kadın kollarımızın öncülüğünde şehitlerimiz için Hatimler okuyup dua ve aşure etkinliği düzenledik. Deprem felaketinin seneyi devriyesinde depremde şehit olan tüm halkımıza Allah’tan Rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz dedi.

 Erdoğan Asarkaya İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) 1995 yılında resmî olarak kurulmuş ve insani yardım kapsamında yerel ve uluslararası ölçekte çalışmalar yapan, kâr amacı gütmeyen, varlığını –vakıf senedinde de belirtildiği üzere- ulusal ve uluslararası mevzuatlara dayandıran Türkiye merkezli bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur.

İHH, kuruluş amacı ve faaliyetleri gereği hak temelli sivil toplum kuruluşlarından biridir. Kurulduğu günden bu yana dünyanın altı kıtasında ve 123 ülkede insani yardıminsani diplomasihak savunuculuğuarama kurtarmaacil yardımsağlıkeğitim ve krizlerin çözümü, yaralarının sarılması konularında çalışmalar yapar, bu çalışmaları yaparken bölge, din, dil, ırk, yaş, cinsiyet veya mezhep farkı gözetmez.

 İhtiyacın olduğu her yeri kendisine faaliyet alanı olarak belirlemiş olan İHH, bu misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada; savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgeleri, afet bölgelerini ve yoksulluk olan ülke ve bölgeleri öncelemektedir. Faaliyette bulunduğu coğrafyalarda kalıcı çözümler üretebilmeyi ve kalıcı projeler hayata geçirmeyi önceleyen İHH, temel insan hakları felsefesine ve ilkelerine bağlı kalarak temel insan haklarını yeniden yorumlamaya, korumaya ve hızla değişen dünyada temel insan hakları konularındaki olumlu ve olumsuz gelişmeleri anlamaya dair faaliyetlerde bulunur dedi.

Dünya’daki ve ülkemizdeki birçok projelerimize destek veren halkımızın teveccühünü takdirle karşılıyoruz diyen Asarkaya: Vakfımız ve derneğimiz vasıtasıyla tüm sıkıntılar da köprü vazifesini gören bizlere destek vermek isteyenler için Yardım hesab numaramız IBAN: TR900020500009104761300001  Osmaniye insan hak ve hürriyetleri insani yardım derneği  – açıklama bölümüne yardım yapmak istedigi yer “İsim Soyisim ve telefon numarası eklenmesi gerekmektedir.

HABER MERKEZİ