İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDAN GAZİ J.UZM.ÇVŞ
MEHMET ARSLANTAŞ’A ZİYARET

Osmaniye İl Jandarma komutanlığında görevli  uzman Jandarma Çavuş Şenol MART, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Güneydoğu Gazisi HASRET Gazetesi Personeli Mehmet ARSLANTAŞ’ı işyerinde ziyaret etti.

Gazi Mehmet Arslantaş’ın gaziler gününü kutlayan uzman Jandarma Çavuş Şenol MART, bu ziyareti 19 Eylül Gaziler Günü kutlama  etkinlikleri kapsamında yaptıklarını söyledi. Mart:  “Ülkemizin bağımsızlığı ve varlığı için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize şükran ve minnet borçluyuz” dedi.

Duygusal anların da yaşandığı ahde vefa ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden  gazi Mehmet Arslantaş: “Bu vatan ve millet için cephede ölürsem şehit, kalırsam gazi diyerek ölüme adete meydan okuyan şehit ve  Gazilerini unutmayan devletimize jandarma Teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nın en kanlı ve zorlu mücadelelerine sahne olan Sakarya Zaferi sonrası, 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiştir. O günden sonra her yıl 19 Eylül, hayatını kaybeden ve vatanı uğruna bedel ödeyen tüm gaziler için bir gurur kaynağı olarak ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanmaya başlamıştır.19 Eylül, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı sırasında vatanı için bedel ödeyen kahraman gazilerimizi anmak amacı ile kutlanıyor.

HASAN KILIÇ