İl Koordinasyon Kurulu’nun 2022 Yılı 3. Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2022 Yılı 3. Toplantısı yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, toplantının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek, “İlimizde 2022 yılında toplam proje bedeli 8 Milyar 926 Milyon 660 Bin TL olan 159 adet proje üzerinde çalışmalara devam edilmekte olup, bu projelere ayrılan ödenek miktarı 1 Milyar 898 Milyon 694 Bin TL’dir. 2022 yılı dönem sonu itibarıyla 944 Milyon 660 Bin TL harcama yapılarak % 50 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2022 yılında İlimizde gerçekleşen yatırımlar; Tarım, Turizm, Sağlık, Enerji, Ulaştırma-Haberleşme, Eğitim ve Diğer Kamu Hizmetleri olmak üzere 7 temel sektörde toplanmıştır. İl genelinde gerçekleştirilen yatırımlara sektörel bazda bakıldığında; yıl içerisinde en çok ödeneklerin, %49,5’lik pay ile Ulaştırma-Haberleşme Sektörüne, %28,7’lik pay ile Sağlık Sektörüne ve %8’lik pay ile de Eğitim Sektörüne ayrıldığı görülmektedir. 2022 yılında Yatırım Programı’nda bulunan 159 adet projenin; 11 adedi bitirilmiş, 91 adedinin yapımı devam etmekte, 12 adedi ihale aşamasında, 44 adedine henüz başlanılamamış, 1 adedi ise tasfiye edilmiştir. Son olarak kurumlarımızın yatırımlarını İl Yatırım Takip Sistemine zamanında ve eksiksiz olarak girdikleri görülmüş olup, Kurumlarımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederim. İl Koordinasyon Kurulu toplantısının İlimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.”dedi.

Toplantının devamında kurum yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeler hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

Toplantı sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, toplantının ilimize hayırlı olmasını temenni etti. Valilik Basın