İŞKUR,  İŞYERLERİNDE İSTİHDAM KONULU  İNCELEME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

İŞKUR Osmaniye İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu sahada çalışmanın önemine vurgu yaparak şu açıklamalarda bulundu:‘İşverenlere yapılan bu ziyaretler Kurum olarak çok önemsediğimiz bir konu. İlin istihdamına katkı sunmak amacıyla işverenle diyaloglarımızı geliştirmemiz önem arz ediyor.  Bu ziyaretlerde işverenlerin görüş ve önerileri bizim istihdam politikalarımıza yön veriyor.’ Dedi.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu ile İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Öksüz,Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Essel Selüloz ve Kağıt Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.

İŞKUR yetkilileri, ziyaret kapsamında ilk önce fabrikanın İnsan Kaynakları Müdürü Hüseyin Şeker ile görüşerek firmanın istihdamdurumu,İŞKUR’dan talep ve önerileri üzerine görüştü.

Ardından İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu,firmanınİnsan Kaynakları Müdürü ilebirlikte fabrikanın üretim yerine giderek İşbaşı Eğitim Programı kapsamında işbaşı yapan İŞKUR katılımcılarının çalışmalarını fabrika ortamında görerek yerinde inceledi.Hacı Akkoyunlu, daha sonra Fabrika Müdürü Ahmet Nabi Temuroğlu’nu ziyaret ederek fabrikanın üretim süreçleri, satış ve pazarlaması hakkında bilgi aldı.

İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu sahada çalışmanın önemine vurgu yaparak şu açıklamalarda bulundu:‘İşverenlere yapılan bu ziyaretler Kurum olarak çok önemsediğimiz bir konu. İlin istihdamına katkı sunmak amacıyla işverenle diyaloglarımızı geliştirmemiz önem arz ediyor.  Bu ziyaretlerde işverenlerin görüş ve önerileri bizim istihdam politikalarımıza yön veriyor.’ Haber Merkezi