Genel

İŞKUR, OKÜ BAHAR ŞENLİKLERİNDE STANT AÇTI

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü(İŞKUR),Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi(OKÜ) tarafından organize edilen 2021-2022 Akademik Yılı Kültür ve Spor Şenliklerine katıldı.Üniversite yerleşkesindedüzenlenen şenliğe stant açarak katılım sağlayan İŞKUR, kurum hizmetlerini tanıttı.

 Dört iş ve meslek danışmanı tarafındanstantı ziyaret eden vatandaşlara kurum hizmetleri arasında yer alan işsizlik sigortası, meslek edindirme kursları, işbaşı eğitim programı ile iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri hakkında bilgi verildi. 16-18 Mayıs tarihleri arasında sürecek şenlik boyunca İŞKUR’un yanı sıra çok sayıda kamu ve özel kurum ve kuruluşlar stant açarak şenliğe katkı sağladı.

Açılan stantları teker teker gezen Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi(OKÜ) rektörü Turgay Uzun İŞKUR stantını da ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl genelinde birçok noktada stant açarak daha fazla vatandaşa ulaşmaya çalıştıklarını belirten İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, açtıkları son stantla üniversite öğrencileriyle buluşarak gençleri İŞKUR hizmetleri hakkında bilgilendirdiklerini söyledi.

MURAT KÜTÜKLÜOĞLU