İŞKUR,Engellilere Sunduğu Hizmetleri Anlattı

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, Engelli Gençlerin İstihdamına İlişkin Sürdürülebilir STK Diyaloğu(İşte Gençler)projesi kapanış toplantısına katılarak, İŞKUR’un engellilere yönelik sunduğu hizmetler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

15 ay boyunca süren Engelli Gençlerin İstihdamına İlişkin Sürdürülebilir STK Diyaloğu(İşte Gençler) projesinin liderliğini Anadolu Gençlik Federasyonu, proje ortaklığını CompassEgyesület-Macaristan yürütürken, proje iştirakçiliğini ise Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ve Engelli Kamu Çalışanları Derneği yaptı.Genel hedefi, sivil toplum diyaloğu yoluyla engelli gençlerin istihdamına ve Türkiye’nin Avrupa’ya entegrasyonunakatkıda bulunmak olan proje kapsamında yurt içinde ve yurt dışında STK’lara ziyaretler düzenlendi. Projekapsamında 200’ün üzerinde engelliye hem mentörlük hem de ücretsiz mesleki eğitim ve kişisel gelişim eğitimleri verildi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde yapılan projenin kapanış toplantısına İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, İş ve Meslek Danışmanları İbrahim Öksüz ve Hülya Göksu ile İşgücü Yetiştirme Servisi Şefi Ayşe Duygu Yazan katıldı.

İşgücü Yetiştirme Servisi Şefi Ayşe Duygu Yazan, İŞKUR’un kendi işini kurmak isteyen engellilere yönelik sunduğu hibe destekleri hakkında sunum yaparken, İş ve Meslek Danışmanı Hülya Göksu ise Engelli İş Koçluğu ve Engelli İstihdamına ilişkin bir bilgilendirme yaptı. İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu ise gazetecilerin İŞKUR’un engellilere yönelik sunduğu hizmetler hakkında sorduğu soruları cevaplandırdı.

ÖMER ALİ TURUNÇ