JÖH’ler 2 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

EREN ABLUKA-12 Şehit Jandarma Er Cüneyt Kırlı Operasyonu kapsamında, Osmaniye’nin Merkeze bağlı Küllü köyü kırsalında biri yeşil, biri gri kategoride yer alan 2 terörist silahlarıyla (2 M-16 piyade tüfeği) birlikte ölü olarak ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre; Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Korkutlar Jandarma Özel Harekat(JÖH) timlerince icra edilmekte olan Eren Abluka-12 Şehit J.Er Cüneyt Kırlı Operasyonu çerçevesinde; Osmaniye’nin Merkez Küllü Köyü kırsalında 24 Mayıs 2022 tarihinde JÖH birlikleri ile teröristler arasında çıkan silahlı çatışmada, 2 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Teröristle Mücadele Operasyonlarına, bölge halkımızın da desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde devam edilmektedir. Terör sona erene kadar Bahar Temizliği başladı. PKK abluka altında” denildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimliği belli oldu, biri yeşil, biri gri kategoride. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Amanos Sahada üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi’nde 2 milyon TL’ye kadar ödülle ‘Yeşil’ kategoride aranan, İranlı Agit- Kotol kod adlı Hakim Bedri adındaki terörist olduğu belirlendi. Diğer teröristin ise Sözde Amanos Sahada faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi’nde 500 bin TL’ye kadar ödülle ‘Gri’ kategoride aranan, Armanç Nesimi kod adlı Beraat Boztemir adındaki terörist olduğu tespit edildi. Şehidimizin kanı yerde kalmadı! Yeşil kategoride aranan Agit-Kotol kod adlı Hakim Bedri adlı teröristin 30 Temmuz 2011 tarihinde, Kahramanmaraş/Ekinözü ilçesi Gaziler köyünde Uzm. J. III. Kad. Çvş. Abdülmecit Yıldırım’ın şehit edilmesi 1 astsubay ve 1 Uzman Jandarma Çavuşun yaralanması olayının faili olduğu tespit edildi. Teröristlerin sözde Amanos saha olarak adlandırılan Hatay-Gaziantep-Osmaniye ve Kilis illeri bölgesinde, 2013-2021 yılları arasında erzak temin etmek amacıyla çok sayıda vatandaşımızı alıkoyma, yağma ve kundaklama olaylarına karıştığı tespit edildi” ifadelerine yer verildi.

Ali Celal KAYMAK