Genel

KADİRLİ KADINLAR MECLİSİ’NDEN  “SEVGİ İZİ” PROJESİNE YOĞUN İLGİ

Kadirli Kadınlar Meclisi Başkanı Emel Erkayıran, öğretmenevinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Müge Anlı’nın desteği ile 6 yıldan bu yana sürdürdükleri proje kapsamında 300’ün üzerinde engelli bireylere ulaştıklarını bildirdi.

 Kadirli Kadınlar Meclisi tarafından başlatılan proje kapsamında, kaybolmaları halinde ailelerine kolayca ulaşılabilme amacıyla engellilerin bileklerine kimlik bilgilerini içeren numaralar dövme şeklinde işleniyor.

Kadirli Kadınlar Meclisi Başkanı Emel Erkayıran, öğretmenevinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Müge Anlı’nın desteği ile 6 yıldan bu yana sürdürdükleri proje kapsamında 300’ün üzerinde engelli bireylere ulaştıklarını söyledi.

Çevre il ve ilçelerden yoğun talep olan uygulamanın ücretsiz hayata geçirildiğini ifade eden Erkayıran, uygulama sayesinde ailelerin, kaybolan engelli çocuklarına veya yakınlarına kısa sürede ulaşabileceğini anlattı.

Kadınlar Meclisi üyeleri, dövme yapılmasının ardından programa katılan engelli bireyler ve aileleriyle oyun oynadı, halay çekti.

İlçe Sağlık Müdürü Dt. Ayşe Bozkurt’un da katıldığı programda aileler, projede emeği geçen Kadirli Kadınlar Meclisi Başkanı Emel Erkayıran ve üyelerine teşekkür etti. 

  MENDERES ÖZAT