KADİRLİ’DE 15 TEMMUZ HALK  KOŞUSU DÜZENLENDİ

Kadirli Belediyesi  tarafından düzenlenen 15 Temmuz Halk Koşunda Milli Atlet ve Survivor Yarışmacısı Nagihan Karadere’nin de katılımı ile gerçekleşti.

Sülemiş Çamlığı içerisinde düzenlenen 15 Temmuz Halk Koşusuna Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Bal, Milli Atlet Nagihan Karadere ile birlikte sporcular katıldı.

Bin metrelik parkuru koşan ve dereceye giren sporculara Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ve Milli Atlet Nagihan Karadere madalya ve ödüllerini takdim etti.

Koşu sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Ömer Tarhan, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’nde Halk koşusu düzenlediklerini söyleyerek şunları kaydetti;

“ Gurumuz olan, Kadirlimizi Survivor’da başarı ile temsil eden Milli Atletimiz Nagihan Karadere’nin de katıldığı güzel bir halk koşu oldu. Allah’ım bir daha bize böyle bir darbe yaşatmasın. İnşallah şer odaklarını milletimiz her zaman def edecektir. Koşumuza katılan Herkese teşekkür eder, dereceye giren sporcularımızı da kutluyorum” dedi.

Kadirlili Milli Atlet Nagihan Karadere ise “ Memleketim Kadirli’deyim. Bugün 15 Temmuz halk koşusunu gerçekleştirdik. Bir milli atlet olarak burada olmaktan mutluluk duyuyorum. 15 Temmuz Demokrasi nöbetlerinde bir sporcu olarak il il gezdik. Vatanımıza sahip çıktık. Allah bir daha vatanımıza böyle bir gün yaşatmasın. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün Kadirlimizde böyle güzel bir etkinlikle 15 temmuzu yad ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi ki Kadirliliyim, Bu gururu burada yaşıyorum” dedi.

Kadirlililerin Survivor yarışmasının şampiyonu olarak Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından Nagihan Karadere’ye çeşitli hediye ve kupa verdi.

MENDERES ÖZAT