Genel

KADİRLİ’DE SOSYAL HİZMETLER EKİBİ “KADINA ŞİDDET”E DİKKAT ÇEKTİ

Kadirli Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü ekipleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü farkındalık haftası kapsamında önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

Kadirli’de Salı ve cumartesi pazarlarında 16 bir poşet dağıtımı gerçekleştirilerek pazardan alışveriş yapan her haneye üzerinde KADES uygulaması, Kadına El-Kalkamaz baskısı bulunan poşet ile “Kadına Şiddet İnsanlık Suçudur” mesajının iletilmesi sağlandı.

Kadının sosyal statüsü, başarısı, toplumda yarattığı etki ile bıraktığı etki ile bıraktığı izleri konuşarak bir sosyal pazarlama sürecinin hayata geçtiği “Kadirlimize İz Bırakan Kadınlar” temalı söyleşi programı gerçekleştirildi.

Şiddetin olmadığı daha eşit ve daha yaşanabilir bir dünya için “Dilek Ağacı” hazırlayan ekipler,  kadına yönelik şiddetle mücadeleyi temsil eden turuncu renkli fular dağıtımı,

Kadirli Gençlik Merkezi işbirliği ile “ Minikler Dostluk Maçı” ile şiddet davranışının olumsuz bir davranış olduğu ile ilgili çocuklara yönelik bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Kadirli’nin merkez konumunda yer alan Camiiler, erkek kuaförleri, mağazalar ve caddelerde broşür dağıtımı gerçekleştirilerek #Şiddete Ses Ol #İnsana Sevgi Yakışır #Şiddet Uzaklaştırır sloganları eşliğinde Pano farkındalık çalışması yapan Kadirli Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü ekipleri, Kadirli Müftülüğü işbirliği ile Cuma hutbesinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusuna yer verildi.             MENDERES ÖZAT