KAFKAS KÖKENLİ AİLELER PİKNİKTE BULUŞTU

Osmaniye Kuzey Kafkasya Kültür Derneği tarafından Çiftmazı Tabiat Parkı’nda piknik programı düzenlendi.

Gün boyunca süren piknik programında yemekler yendi, Kafkas müzikleri eşliğinde Kafkas oyunları oynandı. Program gün sonunda çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. Programa derneğin eski başkanları ile çok sayıda aile katıldı.

Osmaniye Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Müzeyyen Amanvermez “Derneğimizin 26/12/ 2021 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık görevine getirildim. Yönetim olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün de hem üyelerimizle bir araya gelmek hem de tanışıp kaynaşmayı sağlamak istedik. Güzel bir program oldu. Emeği geçenlere ve katılanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Derneğin eski başkanlarından Bekir Arslan ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle Osmaniye Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanımız Müzeyyen Amanvermez olmak üzere, Dernek Yönetimimize teşekkür edip, Allah razı olsun diyorum.Derneğimizin pikniğine katılan tüm üye ve dost ailelerimize de Allah razı olsun diyorum.Biz dernek eski yöneticilerin medarı iftiharı eniştemiz sayın Ali Kaymak beyefendiye de ayriyeten teşekkür ederim.Şu an idare ve kamu yönetiminde bulunan pikniğimize katılanlara da teşekkür ederim.

Bizim derneğimizin 1995 yılında kurucu başkanı emekli Teknik Öğretmen rahmetli Bekir Erdoğan’a, yönetimde aktif çalışıp ahirete intikal eden;Emin Yavuz, Hayrettin Özdil ve diğerlerinede Allah’tan rahmet diliyorum.Hayattaki arkadaşlara da sağlık, sıhhat temenni ediyorum.Derneğimiz kurulduğundan bugüne;Devletinin, Milli davaların yanında yer aldı çok şükür.Osmaniye tarihinde bir ilki gerçekleştirip,1997 yılında Şeyh Şamil için Hamid Envar Camii’nde (Büyük Cami)mevlût okuttu. Tekrar tüm katılımcılara teşekkür ederim. Tüm hemşehrilerimden de Derneğimize sahip ve destek çıkmalarını rica ederim.İyiki varsınız.Rab’bim hepinizden razı olsun” diye konuştu.

Pikniğe katılanlar da güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederek, başkan Müzeyyen Amanvermez’den bu tür etkinliklerin devamını dilediler.

Ali Celal KAYMAK