KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN İLKOKULU ETWINNIG PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ 4 SKILLS WITH JOY (EĞLENCE İLE 4 YETENEK)

Osmaniye Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu önemli bir proje hayata geçirerek öğrencilerin becerilerini ön plana çıkardı.

Bu projede öğrencilere eğlenceli bir öğrenme ortamı sağlandı. Öğrenciler,  bu proje ile 4 beceriyi (okuma-yazma-konuşma-dinleme) geliştirdiler. Proje üzerinde çalışırken web2 araçlarını kullanarak öğreniyorlar.

Proje okul yürütücüleri Müdür Yardımcısı Kamil KÜRTÜL ve İngilizce öğretmeni Hatice BAYRI’dır.

Uluslararası gerçekleştirilen projeyi Türkiye’den 3 İngilizce Öğretmeni, 1 Sınıf Öğretmeni ve Azerbaycan’dan 2 İngilizce Öğretmeni ile birlikte yürütülüyor.

4 SKILLS WITH JOY PROJESİ hakkında okul yürütücüleri İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK’a bilgi verdiler. Öğrencilerin bu proje ile 4 beceriyi ( reading, writing, speaking, listening ) geliştirmiş olacaklarını söylediler.

Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu Müdürü Abdullah DAYANGAÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Aydan ALBAK’a  ilgilerinden dolayı teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladı.

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programi olan Erasmus+‘a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

https://www.etwinning.net/tr/

HASAN KILIÇ