“KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN İLKOKULU” ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİM YELPAZESİNİ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

Osmaniye Kanuni Sultan Sultan Süleyman İlkokulu, öğrencilere İngilizceyi daha çok sevdirecek 4 Temel Beceriyi (4 SKILLS WITH JOY),dinleme –listening, konuşma- Speaking, okuma-reading ve yazma- writing becerilerini eğlenceli yöntemlerle geliştirecek bir projeye imza attı.

Yapılan etkinlikler sırasında öğrencilerin sosyalleşmesini sağlamak. Başka okul ve başka ülkedeki öğrenciler ile yaptıkları ortak ürünler sayesinde birlikte çalışma becerilerini geliştirmektedir. Bu proje üzerinde çalışırken web2 araçlarını öğrenmiş olacaklar.

 Her ay projeye katılan öğrenciler ortak okullarla hazırladıkları çalışmaları yapacaklar ve bu çalışmalar twinspace ve yaygınlaştırma araçlarımız üzerinde paylaşılacaktır. İletişim kurduklarını görmek öğrencilere özgüven verecek.

Yürütücülüğünü Müdür Yardımcısı Kamil KÜRTÜL ile İngilizce Öğretmeni Hatice BAYRI’nın gerçekleştirdiği uluslararası proje ortakları Çanakkale’den 1 İngilizce öğretmeni, Kocaeli’den 1 İngilizce öğretmeni ve Azerbaycan’dan 2 İngilizce öğretmenidir.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. Ayrıca; eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için ücretsiz fırsatlar da sunmaktadır.

Bu sayede Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri birlikte iş yapmanın keyfini doya doya yaşarken; yeni dostluklar edinerek,bilişim araçlarını daha etkin kullanma fırsatı edindiler. HASAN KILIÇ