KAYMAKAM  İLHAN, KÖYLÜNÜN SORUNLARINI YERİNDE DİNLİYOR

Osmaniye’nin Düziçi ilçe Kaymakamı Turgay İlhan, vatandaşlarla bir araya gelerek halk toplantısı gerçekleştirdi.

Köy toplantılarına aralıksız devam ederek vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Kaymakam Turgay İlhan, Gümüş ve Pirsultanlı köylerin de beraberindeki kamu ve  kurum temsilcileriyle birlikte vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Köy ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın güvenlik, sosyal yardım, eğitim, sağlık, sosyokültürel, yaşam standartlarının iyileştirilmesine yönelik altyapı/üstyapı vb. gereksinimlerine çözüm bulabilmek ve vatandaş-devlet bütünleşmesini daha da pekiştirmek amacıyla yerine getirilmesi gereken hususları içeren İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 25.07.2022 tarih ve 33922 sayılı Genelgesi kapsamında; İlçemiz Kaymakamı Turgay İlhan Gümüş ve Pirsultanlı  Köylerini ziyaret etti.

Gümüş ve Pirsultanlı Köyü ziyaretinde Kaymakam Turgay İlhan’a, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özkan Çakmakcı, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ahmet Avlamaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi, İlçe Müftüsü Mehmet Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cuma Sağır, İlçe Sağlık Müdürü Alper Akdağ, Orman İşletme Müdürü Harun Demircioğlu, Sosyal Hizmetler Müdürü Fatih Hürata, SYDV Müdürü Ali Galip Mart, İlçe Özel İdare Müdürü Yüksel Şenöz ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Tuğrul Esin hazır bulundu.

Gümüş Köyü Muhtarı Musa Gümüş’den ve Pirsultanlı Köyü Muhtarı Ahmet Bozaslan’dan köyleri ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra vatandaşları dinleyen Kaymakamımız Turgay İlhan, kendisine iletilen    sorun ve taleplerin değerlendirilip çözüme kavuşturulması amacıyla ilgili daire müdürlerine talimatta bulundu.

Devletimizin köylere yaptığı yatırımların artarak devam ettiğini kaydeden Kaymakam İlhan, 2022 yılında da önem sırasına göre köylerimize yapılan yatırımların devam edeceğini belirterek; “devlet olarak vatandaşlarımıza kamu hizmetini eşit, etkin ve verimli bir şekilde sunmak boynumuzun borcudur.” Diye konuştu.

Ziyaretinin ardından Gümüş ve Pirsultanlı köyünde ikamet eden 2 aileyi hanelerinde ziyarette bulundu. Ulusal Hane Ziyareti Programı kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın göndermiş olduğu  selamla mektubu ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Yardımlar tanıtım broşürü, Kaymakam Turgay İlhan, tarafından   ailelere verildi.  Ziyareti sırasında vatandaşımız ve çocukları ile bir süre sohbet ederek çocukların eğitim durumları hakkında bilgi alan Kaymakamımız Turgay İlhan, gençlere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Kaymakam Turgay İlhan, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşlarımızla sohbeti sırasında, vatandaşlarımızın iletmek istedikleri bir sorun ya da talepleri varsa yardımcı olmak için gayret gösterdiklerini belirterek, her zaman vatandaşlarımızın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. Vatandaşlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam İlhan, ziyaretlerinin devam edeceğini kaydetti.

Kaymakam İlhan’ı evinde konuk eden vatandaşlarımız ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek,“Sayın Kaymakamımızın ziyaretinden çok mutlu olduk, kendisine teşekkür ediyoruz.”dedi.

Bahçe Kaymakamlık basın