Kaymakam İlhan:”Ahilik Anlayışına DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Kaymakam Turgay İlhan, Ahilik Haftası münasebetiyle ilçemizdeki çeşitli meslek kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu.

Ss. Düziçi esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi başkanı Bahtiyar Namlı, Düziçi Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Metin ve Düziçi küçük sanayi sitesi kooperatif başkanı Ahmet Kervancıoğlun’a ziyarette bulunan Kaymakam Turgay İlhan, Oda başkanları nezdinde tüm esnafımızın Ahilik Haftasını kutladı.

Ziyaretlerin ardından Kaymakam Turgay İlhan, Esnaflarımızı ziyaret ederek hatırlarını sorarak bir süre sohbet ederek, esnaflarımıza hayırlı, bereketli işler diledi.

Kaymakam İlhan, yaptığı açıklamada; “Ekonomik ve ticari faaliyetlerde birlik, beraberlik ve kardeşliğin tesis edilmesi esasına dayanan Ahilik anlayışına, kültürüne ve değerlerine günümüzde daha fazla ihtiyaç duyulduğunu” söyledi.

Devletimizin esnafın her zaman yanında olduğunu belirten Kaymakam İlhan, “Yapmış olduğunuz tüm hizmetlere desteklerimiz tam olacaktır. Geçmişten geleceğe bu kültürü yaşatmak boynumuzun borcudur. Ahilik kültürü ile yoğrulmuş anlayışınızla, hep beraber birlik ve beraberlik içinde çalışmalarınızı yürüteceğinize yürekten inanıyorum dedi.

Kaymakam Turgay İlhan, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında vatandaşlarımızın hatırlarını soruyoruz, bize iletmek istedikleri bir sorun ya da talepleri varsa dinliyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.”dedi.

Esnaf ve vatandaşlarımız, Kaymakam İlhan’a her zaman vatandaşların arasında olduğu, kendilerini ziyaret ederek hatırlarını sorduğu için teşekkür ettiler.

Düziçi Kaymakamlık basın