Kaymakam Turgay İlhan’ın Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam İlhan, mesajında şu ifadeleri kullandı: “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında Sansürün Kaldırılması münasebetiyle, her yılın 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanılmaktadır.

Hayatımızın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güvenin artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir.

Gelişen teknolojiyle birlikte asılsız bilgilerin hızla yayıldığı günümüzde doğru bilgiye ulaşmada kitle iletişim araçlarının önemi daha da artmıştır. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

İlçemiz basın kuruluşlarının, dün olduğu gibi bugün de yarın da aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde kamuoyunu aydınlatıcı görevini sürdüreceğine inancım tamdır. Basın kuruluşlarımızın Düziçi’nin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; 24 Temmuz 2022 günü idrak edilen Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 114’üncü yıldönümü dolayısıyla İlçemizde faaliyette bulunan tüm yazılı, görsel ve işitsel basın kuruluşlarımız, mahalli ve ulusal haber ajansı temsilcilerimiz başta olmak üzere üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle mesleğini icra eden tüm basın ve yayın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler  ve Basın Bayramı’nı içtenlikle kutlar, habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.”

Ali Celal KAYMAK