Genel

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Osmaniye Valiliği’ni Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar Osmaniye Valiliğini ziyaret etti. Valilik önünde Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet Çetin, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri tarafından karşılanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, tören mangasını selamladı.

        Ziyaretinin devamında Valilik Şeref Defterini imzalayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar,  Valilik Makamında Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları ile bir süre görüştü.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar,  burada yaptığı açıklamada, “Bugün Osmaniye’de bulunmaktan çok mutluyum. Yakın ilgi ve alaka göstermiş olmanızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Osmaniye, Çukurova, bu Bölge her zaman bize en yakın bölgelerden bir tanesi. Geçmişimize, tarihimize baktığımızda kadim bağlarımız, gönül birliklerimiz, aynı kökler, aynı milletin evlatları olarak Doğu Akdeniz’in o noktasında Türk Dünyasının temsilcileri olarak kendimizi görmekteyiz. Bununla da tabi ki gurur duymaktayız.”dedi. Sözlerinin devamında geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Barış Harekâtının 48. Yıldönümünün kutlandığını belirten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar,  “Bizim Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türk Halkı olarak barış ve huzur içerisinde yaşamak en büyük temennimizdir. Dolayısıyla biz Rum komşularımıza da her zaman doğru mesajları vermeye çalışıyoruz. 50 yıldan fazla federal temelde bir anlaşma için çok müzakere yapılmıştır. Hem bizler hem de Türkiye Hükümeti hep iyi niyetini ortaya koymuştur. Son olarak Annan Planı ve 2017 nelerin yaşandığını, ulusumuz, milletimiz çok iyi bilmektedir. Ama hiçbir zaman karşılık bulamadık çünkü Rum ve Yunan ikilisinin niyeti her zaman Kıbrıs’ın tekrar nasıl bir Helen adası olabileceği noktasındaki niyetlerini hiçbir zaman gizlemediler. Biz de bunun idraki ve bilinci içerisinde artık yeni bir siyaset başlattık. Türkiye Cumhuriyeti bu konuda bize tam destek vermiştir. “dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği çok önemli olduğunu vurgulayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, “Tarihten gelen, milletimize ve ecdadımıza olan vazifemiz ve borcumuz Kıbrıs’taki Türk varlığının devamı için yeni siyasetimizin kökleşmesi, benimsenmesi ve bu mücadelenin hep birlikte sürdürülmesi en büyük temennimiz ve dileğimizdir. Bu bakımdan Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yaptığımız ziyaretlerde bu yakınlığı hep görüyorum. Verdiğim mesaj, biz et ve tırnak, kökü ve tarihi bir, gönlü bir, yüreği bir ve bu mücadeleyi hep birlikte vermekten şeref ve haysiyet duymaktayız. Ben bugün bir kez daha Osmaniye halkına bu samimi duygularımla sesleniyorum, Kıbrıs Türk Halkının sevgi, saygı ve hürmetlerini getirdim.”diye konuştu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar,  sözlerinin sonunda, “Bütün Osmaniye halkına ve sizlere bana gösterdiğiniz yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte daha fazla temaslar ve ziyaretler bizleri birbirimize daha da bağlayacaktır, daha yakınlaştıracaktır.”dedi.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanım Şehitler Diyarı Osmaniye’mize şeref verdiniz. Ziyaretinizden çok mutlu olduk. Bir kez daha Osmaniye’miz adına “hoş geldiniz” diyor, saygıyla selamlıyoruz.”dedi. Ziyaret sırasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

        Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar Osmaniye Valiliği ziyaretinin ardından Osmaniye Belediyesini ziyaret etmek üzere Valilikten ayrıldı. Valilik Basın