KÖYÜMÜZE HOŞ GELDİN  KAYMAKAMIM

Kaymakam Turgay İlhan, Köy Ziyaretleri Kapsamında Bostanlar ve Oluklu Köylerini Ziyaret Etti.

Osmaniye’nin Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, vatandaşlarla bir araya gelerek halk toplantısı gerçekleştirdi.

Köy toplantılarına aralıksız devam ederek vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Kaymakam Turgay İlhan, Bostanlar ve Oluklu köylerin de beraberindeki kamu ve kurum temsilcileriyle birlikte vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Köy ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın güvenlik, sosyal yardım, eğitim, sağlık, sosyokültürel, yaşam standartlarının iyileştirilmesine yönelik altyapı/üstyapı vb. gereksinimlerine çözüm bulabilmek ve vatandaş-devlet bütünleşmesini daha da pekiştirmek amacıyla yerine getirilmesi gereken hususları içeren İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 25.07.2022 tarih ve 33922 sayılı Genelgesi kapsamında; İlçemiz Kaymakamı Turgay İlhan Bostanlar ve Oluklu  Köylerini ziyaret etti.

Bostanlar ve Oluklu Köyü ziyaretinde Kaymakamımız Turgay İlhan’a, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özkan Çakmakcı, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ahmet Avlamaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cuma Sağır, Orman İşletme Müdürü Harun Demircioğlu, Sosyal Hizmetler Müdürü Fatih Hürata, SYDV Müdürü Ali Galip Mart, İlçe Özel İdare Müdürü Yüksel Şenöz ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Tuğrul Esin hazır bulundu.

Bostanlar Köyü Muhtarı Hüseyin Göl’den ve Oluklu Köyü Muhtarı Hulusi Yalman’dan köyleri ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra vatandaşları dinleyen Kaymakam Turgay İlhan, kendisine iletilen    sorun ve taleplerin değerlendirilip çözüme kavuşturulması amacıyla ilgili daire müdürlerine talimatta bulundu.

Devletimizin köylere yaptığı yatırımların artarak devam ettiğini kaydeden Kaymakam İlhan, 2022 yılında da önem sırasına göre köylerimize yapılan yatırımların devam edeceğini belirterek; “devlet olarak vatandaşlarımıza kamu hizmetini eşit, etkin ve verimli bir şekilde sunmak boynumuzun borcudur.” Diye konuştu.

Ziyaretinin ardından Bostanlar ve Oluklu köyünde ikamet eden 2 aileyi hanelerinde ziyarette bulundu. Ulusal Hane Ziyareti Programı kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın göndermiş olduğu selamla mektubu ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Yardımlar tanıtım broşürü, Kaymakam Turgay İlhan, tarafından   ailelere verildi.  Ziyareti sırasında vatandaşımız ve çocukları ile bir süre sohbet ederek çocukların eğitim durumları hakkında bilgi alan Kaymakamımız Turgay İlhan, gençlere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Kaymakam Turgay İlhan, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşlarımızla sohbeti sırasında, vatandaşlarımızın iletmek istedikleri bir sorun ya da talepleri varsa yardımcı olmak için gayret gösterdiklerini belirterek, her zaman vatandaşlarımızın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. Vatandaşlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam İlhan, ziyaretlerinin devam edeceğini kaydetti.

Kaymakam İlhan’ı evinde konuk eden vatandaşlarımız ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Kaymakamımızın ziyaretinden çok mutlu olduk, kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bostanlar ve Oluklu Köylerinin ziyaretinin ardından Kaymakam Turgay İlhan, Atalan Beldesinde Bulunan Esnafları ziyaret etti. Esnaflarımızın hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Kaymakam Turgay İlhan, ziyaretinin sonunda yaptığı açıklamada, esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret etmeye devam edeceklerini belirterek, “Ziyaretlerimiz sırasında vatandaşlarımızın hatırlarını soruyoruz; bize iletmek istedikleri bir sorun ya da talepleri varsa dinliyor, yardımcı olabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. “dedi. Kaymakam İlhan, esnaflarımıza hayırlı ve bereketli işler diledi.

        Kaymakam İlhan’ı aralarında görmekten memnuniyet duyan esnaf ve vatandaşlarımız, Kaymakam İlhan’a ziyareti için teşekkür ettiler.

Düziçi Kaymakamlığı basın