KURTULUŞ HATTI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Milli Mücadele Dönemi’ni Anlatan “Kurtuluş Hattı” Filmini Şehitlerimizin Yakınları, Öğrenciler ve Veliler ile Birlikte İzledi

     Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Milli Mücadele Dönemi’ni anlatan “Kurtuluş Hattı” filmini Şehitlerimizin yakınları, sevgi evlerinde kalan çocuklar, okul destek projesi kapsamındaki öğrenciler, kütüphaneden faydalanan öğrenciler ve öğrenci velileri ile birlikte izledi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen etkinlikte Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun da yer aldı.

        Atatürk’ün Nutuk’ta özellikle teşekkür ettiği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenilen ve Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesini konu edinen film izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

        Etkinliğin ardından konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, filmin duygulu anlar yaşattığını ifade ederek, “Bugün, ‘Kurtuluş Hattı’ isimli filmi öğrencilerimizle beraber izledik. Hepimizi çok duygulandırdı. Filmin yapımında emeği ve katkısı olan herkesi kutluyorum.” diye konuştu. Vali Yılmaz, sözlerinin sonunda “Bu vesile ile Aziz Şehitlerimizi ve vefat etmiş Gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.”dedi.

VALİLİK BASIN