Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’dan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şubesine Ziyaret

Bir dizi programa katılmak üzere Osmaniye’de bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şubesini ziyaret ederek, Kıbrıs Gazilerimiz ile sohbet etti. Ziyarette Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve siyasi parti temsilcileri de yer aldı.

        Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar ilk olarak Şehit Piyade Kıdemli Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı’nı ziyaret etti. Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şubesini ziyaret eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar Kıbrıs Gazilerimiz ile bir araya geldi.

        Osmaniye’de bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, her gittiği yerde mutlaka Kıbrıs gazilerini de ziyaret ettiğini kaydederek; “Size KKTC’den minnet, saygı ve şükran duygularını getirmiş bulunmaktayım” diye konuştu. 

        Geçen hafta 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yıl dönümü olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta törenler yapıldığını söyleyerek; “Hep sizi andık” dedi.  1974 öncesinde Kıbrıs Türk halkının saldırı altında olduğunu dile getiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, 20 Temmuz sabahında Mehmetçik ile mücahidin buluşmasına dikkati çekerek Kıbrıs Türkü’nün 1878’de Osmanlı askerinin Kıbrıs’tan ayrılmasından sonra İngiliz Sömürge Yönetimi döneminde gözünü hep Toroslara diktiğini, Mehmetçiklerin özlemi içerisinde olduğunu belirtti. 20 Temmuz 1974 sabahında Mehmetçiklerin 1878’den 96 yıl sonra adaya tekrar ayak bastığına ve Kıbrıs Türk halkının destansı direnişine işaret eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, Kıbrıs Türkü’nün saldırıya ve zulme karşı direndiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Tatar Kıbrıs Türk halkının, Türk milletinin kopmaz bir parçası olarak haysiyetini çiğnetmediğini söyledi. Doğu Akdeniz’de gönderde iki ay yıldızlı bayrağın dalgalanmaya devam edeceğinin altını çizen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, gazilerimize şükranlarını ileterek; “Siz bizim için çok kıymetlisiniz, hiçbir zaman sizin hizmetlerinizi unutmadık, unutmayacağız” dedi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar,  şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

        Gazilerimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, kendisine teşekkür ettiler. Valilik Basın