MEHMETLİ’DE  KANALİZASYON HATTINA İLK  KAZMA VURULDU 

Osmaniye’nin Sumbas ilçesine bağlı Mehmetli Beldesinde yapımı gerçekleştirilecek olan kanalizasyon şebekesi için ilk kazma vuruldu. 

Geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan Kanalizasyon Şebekesi ile 2 bin nüfuslu beldenin kanalizasyon sorununa çözüm getirecek olan proje kesilen kurbanın ardından başladı.  

Düzenlenen törene, Mehmetli Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu, Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, Ak Parti Sumbas İlçe Başkanı Erol Kaplan, Ak Parti Mehmetli Belde Başkanı Şener Seyitoğlu ve ihaleye alan firma yetkilileri katıldı.  

Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu, beldelerinde kanalizasyon eksikliğinin yıllardır hissedilmekte olduğunu belirterek, “Beldemizin kanalizasyonu yoktu. Göreve gelir gelmez projemizi başlattık. İhaleye çıktı kazanan firmayla Bu gün de ilk kazmayı vurmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün bu vesileyle kurbanımızı kesiyoruz. Gördüğünüz altyapı çalışmaları Armağanlı anayolunda başladı ve Mehmetli Merkezimize doğru devam ediyor. Altyapı çalışmaları esnasında olumsuzluk yaşanmaması, kazaların belaların defi için, niyet ettiğimiz bu kurbanımızı kesiyoruz. Cenab-ı Hak kabul etsin inşallah.” dedi. 

Ak Parti  hükümeti döneminde, Mehmetli’ye önemli hizmetler yapıldığını ifade eden Seyitoğlu, “Altyapı hizmetinin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Osmaniye Milletvekillerimiz sayın Mücahit Durmuşoğlu, sayın İsmail Kaya, AK Parti İl Başkanımız sayın Seydi Gülsoy, Özellikle İller Bankası Adana Bölge Müdürü Sayın Muzaffer Akgüner beye  ve  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Menderes Özat