MEZUNİYET SEVİNCİ

Osmaniye’ye bağlı   Kadirli ilçemizin  başarılı okullarından Ergenekon Şehit Mehmetçik İlkokulu’nda 4/C sınıfı öğrencileri, başarıyla geçen ilkokul yıllarını, muhteşem bir mezuniyet töreniyle taçlandırdı.

Öğretmenleri Hülya Telli nezaretinde “Geleceğe Mektup Projesi” kapsamında ilkokula başlarken birer mektup yazıp okul bahçesine gömen öğrenciler, 4 yıl sonra topraktan çıkardıkları mektupları karşılaştırmanın hem de mezun olmanın heyecanını birlikte yaşadılar.

Adana yolu üzerindeki Beyoğlu Garden tesislerindeki gerçekleşen mezuniyet törenine Ergenekon Şehit Mehmetçik İlkokulu Müdürü Fatih Bekar, sınıf öğretmeni Hülya Telli, öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

Gecede günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan sınıf öğretmeni Hülya Telli,  öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek, yaşamlarında başarılar dileklerini iletti.

Zamanın su misali hızla akıp geçtiğini belirten Telli, 4/C sınıfı öğrencilerine şöyle seslendi:

“Gelecek sizi korkutmasın. Çünkü yarınlara mutluluk dileklerimle uğurluyorum.

Önünüzdeki tüm umut kapılarının açılmasını içtenlikle diliyorum. İki yıllık bu zorlu pandemi sürecinden sonra iyi yaşayın. Merhametli ve başarılı olun.

Ülkemize, ailenize ve kendinizle gurur duyulacak başarılar kazandırın.”

Geceye birbirinden şık kıyafetlerle katılan öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya atarak, mezuniyet pastasını kesti.

Birbirinden güzel gösteriler ve sunumlarıyla katılanlar tarafından büyük alkış alan Ergenekon Şehit Mehmetçik İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri, mezuniyet coşkusunu oyun oynayıp halay çekerek doyasıya yaşadı.       

   MENDERES ÖZAT