Genel

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇENET: “VAKİT  OSMANİYE’YE HİZMET VAKTİDİR”

Cumhur İttifakı MHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı İbrahim Çenet : “Biz Osmaniye’yi büyükşehir yapacağız diyoruz. Çünkü yetki, kaynak, finansman ve ilin hizmet bütünlüğü bunu gerektiriyor. Afetlere dayanıklı bir Osmaniye kurmak bunu gerektiriyor. Hızlı ve tek bir çatıdan vilayete bakmak bunu gerektiriyor. Biz büyükşehir diyoruz, onlar rant diyor. Dervişin fikri neyse zikri de o olurmuş. Allah akıl fikir versin. Ne kadar da meraklılarmış ranta bunlar.  Şimdi Kahramanmaraş, Gaziantep Hatay, Adana büyükşehir olunca rant olmuyor da Osmaniye büyükşehir olunca mı rant oluyor? Diye sordu.

Cumhur İttifakı MHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı İbrahim Çenet, “Şimdi Vakit Osmaniye Vaktidir. Bizim için Vakit, Osmaniye’ye hizmet vaktidir.” Dedi.

ODALARIMIZA HAPSOLMADIK, HEP HİZMET ÜRETTİK

MHP  Osmaniye Seçmen İletişim Merkezi’nin açılış programında konuşan Cumhur İttifakı MHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı İbrahim Çenet, hizmet için çalıştığı her bölgede gönülleri fethettiğini ve insanların hizmetine amade olduğunu belirterek, “Çok şükür bunu da, şu meydana toplanan kalabalıktan anlıyoruz.

Her gittiğimiz yerde kendimize yapacak bir iş edindik. Odalarımıza hapsolmadık, hep hizmet hep hizmet ürettik. Eser bırakmak için var gücümüzle çalıştık. Milletimize efendi olmanın peşine asla düşmedik, her daim hizmetkâr olduk.

Kimi zaman yarım kalan bir organize sanayiyi, gayretle çalışıp, iş adamlarının hizmetine iş aş istihdam üretsinler diye kullanımlarına verdik. Kimi zaman bitirilemeyen bir hava alanı inşaatında gece demedik gündüz demedik, işle yattık işle kalktık. Hamdolsun milletin hizmetine açmayı az zamanda başardık.” Dedi.

MİLLETİMİZE HİZMETKÂR OLMAYA AŞIK OLDUK

İbrahim Çenet, işine aşık bir insan olduğunu belirterek, “İşimizin delisi olduk hep. Milletimize hizmetkâr olmaya aşık olduk. Görev nereye verildiyse peki efendim dedik gittik, şikayet etmedik, işimizi yaptık. Evliya Çelebi gibi Ilgaz Anadolu’yu, Torosları diyar diyar hizmet ederek gezerken, Devlet Büyüğümüz, Türkmen Beyimiz çağırdı. Hamdolsun liderlik ettiği bu kutlu davada bize yol arkadaşlığı görevini tevdi etti. Osmaniye Belediye Başkan adaylığı sorumluluğunu verdiler. Sizlere bizi emanet etti. İşte 80 gündür aranızdayız, her yerdeyiz, sahadayız. İlmek ilmek şehrimizin sokaklarını caddelerini pazarlarını hizmet alanlarını nasıl nakış nakış dokuruz diye yollardayız. Şimdi Vakit Osmaniye Vaktidir. Bizim için Vakit Osmaniye’ye hizmet vaktidir.

Bugüne kadar taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun. Sayın Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kadir Kara başkanımıza bizlere vermiş olduğu bu destekten dolayı şükran duyuyoruz. Osmaniye’miz artık bizim çocukluğumuzun Osmaniye’si değil. Elbette yapacak çok işi var. Birikmiş çok hizmet ihtiyacı var. Yolu, kanalizasyonu, doğal gazı var. Yeşil alanları, konut alanları, yapılmayı bekleyen spor tesisleri var. Park bahçe ve yeşil alanları var. Kültür ve turizmine yatırım ihtiyacı var. Tiyatro sinema ve kütüphane ihtiyaçları var. Her yaş grubuna göre yüzlerce binlerce ihtiyacı var. 

Tabi ki depremden zarar gören şehrimizi Afetlere dayanıklı kılmak ihtiyacı var. Kalıcı konutları teslim etmek ve ağır hasarlı yapıları yıkıp yeniden yapmak ihtiyacı var. Şimdi bütün bunlar için işin ustasına ihtiyaç var. İşte Sayın Genel başkanımız bizleri sizlerin huzuruna ehil bir ekip olarak bugün çıkarmış bulunuyor.

Şimdi bu kadar bu kadar hizmet için Cumhur ittifakına ihtiyaç var. Memleketimizin sorunlarını çözmek için cumhur ittifakına ihtiyaç vardır. Çünkü Cumhurun gücü ve ehil kadroları Türkiye Yüzyılında Osmaniye Yüzyılı için de seferber edilecektir. Tarihi bir fırsattır.” Diye konuştu. 

BİZ BÜYÜKŞEHİR DİYORUZ, ONLAR RANT DİYOR

Konuşmasının devamında Osmaniye’nin büyükşehir olması için çalışacaklarını ifade eden Çenet, “

Biz Osmaniye’yi büyükşehir yapacağız diyoruz. Çünkü yetki, kaynak, finansman ve ilin hizmet bütünlüğü bunu gerektiriyor. Afetlere dayanıklı bir Osmaniye kurmak bunu gerektiriyor. Hızlı ve tek bir çatıdan vilayete bakmak bunu gerektiriyor. Biz büyükşehir diyoruz, onlar rant diyor. Dervişin fikri neyse zikri de o olurmuş. Allah akıl fikir versin. Ne kadar da meraklılarmış ranta bunlar.

 Şimdi Kahramanmaraş, Gaziantep Hatay, Adana büyükşehir olunca rant olmuyor da Osmaniye büyükşehir olunca mı rant oluyor? Geçin bunları. Allah akıl fikir versin. Kuyunun dibinden göğe bakan gökyüzünü kuyunun ağzı kadar sanırmış. Bunlar kuyunun dibinden göğe bakıyorlar.

 Gördükleri o kadar. Biz mucahitiz, müteahhit değiliz diyorlar. Yanı başında akıl hocalarına bakıyorsun demek ki bunlar aynaya da bakmıyorlar. Doğrudur Osmaniye Büyükşehir olunca zenginlik gelecektir. Daha Müreffeh bir şehir olacaktır.” Dedi.

İNSANIMIZA DOKUNACAK PROJELER DE YAPACAĞIZ

Osmaniye’nin yaşanan asrın felaket depremlerden çok yorgun düştüğünü ifade eden İbrahim Çenet, “Osmaniye depremden sonra çok yorgun düşmüş. Şehir ağır hasar almış. Bağımsız binlerce bölüm restorasyon bekliyor. Sadece şehir değil aynı zamanda insanımızın duyguları da bir restorasyon bekliyor. İnsanımıza dokunacak projeler de yapacağız.

Gençlerimizden yaşlılarımıza çocuklarımıza varıncaya kadar her kesimi gözeten projeler hayata geçireceğiz. Dört mevsim yaşayan dört mevsim etkinlik yapan bir Osmaniye’yi hep birlikte kuracağız. Bizde bu irade var. Daha önce görev yaptığımız onlarca şehirde yaptık. Yine yapacağız. Bu kez memleketimizde yapacağız.” Dedi.

MHP OSMANİYE BELEDİYE BAŞKAN

ADAYI İBRAHİM ÇENET KİMDİR?

İbrahim ÇENET, 1975 yılında Osmaniye İlinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Osmaniye’de tamamladıktan sonra 1996 Yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı sene Ekim ayında, İçişleri Bakanlığı tarafından 88. Dönem Adana Kaymakamı Adayı olarak atandı.

        Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladıktan sonra;

 • Eskişehir Günyüzü Kaymakamlığı (2004-2005)
 • Malatya Kuluncak Kaymakamlığı (2005-2007)
 • Çanakkale Bozcaada Kaymakamlığı (2007-2012)
 • Şanlıurfa Ceylanpınar Kaymakamlığı (2012-2013)
 • Hakkari Yüksekova Kaymakamlığı (2014-2016)
 • Ankara Çubuk Kaymakamlığı (2016-2018)
 • Kastamonu Taşköprü Kaymakamı olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği (2019-2021) görevlerinde bulundu.
 • Çanakkale-Bozcaada Kaymakamlığı esnasında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği Fonlarından Yerel Düzeyli Projelerde İstifade Alanları” konulu Tezli Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans,  
 • Çanakkale/ Bozcaada Kaymakamlığı döneminde üç yıl süreyle Çanakkale Boğazı’nda muhtelif hatlarda Yolcu Taşımacılığı işini yürüten GESTAŞ Denizcilik İşletmesi’nin “Denetim Kurulu Başkanlığı”nda bulunmuştur.
 • İngiltere / Essex Üniversitesi Hukuk Fakültesinde; Uluslararası Ticaret Hukuku’nda” Hükümet Organları ve Yabancı Yatırımcılar Arasında Doğan Yatırım İhtilaflarının Tahkim Yöntemi ile Çözüme Kavuşturulması” konusunda İngilizce Master yapmıştır.
 • 2016 senesinde İçişleri Bakanlığı tarafından Japonya’ya bir ay süreyle gönderilerek “Kırsal Kalkınma Modelleri” üzerinde incelemelerde bulunarak örnek projeleri yerinde müşahede etmiştir.

        2021 Eylül ayında göreve başlayan Toroslar Kaymakamı İbrahim ÇENET, evli ve iki çocuk babasıdır.

HASAN KILIÇ