MİLLETVEKİLİ DURMUŞOĞLU’NUN 23 NİSAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Durmuşoğlu mesajında şunları söyledi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102’inci kuruluş yıl dönümü ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

23 Nisan 1920; ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. 23 Nisan; bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin, yeniden dirilişinin adıdır. Devletimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının güvencesi olarak genç kuşakları görmüş ve bu kutlu günü çocuklarımıza ve gençlerimize armağan etmiştir. Vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği hayati bir dönemde açılan Büyük Millet Meclisi’miz, istikbal mücadelemizin ve bağımsızlığa giden yolun öncüsü olmuştur. Gazi Meclisimizin, Milli Mücadelemizde gönüllerde yaktığı ateş en karanlık günlerde aziz milletimizin yolunu aydınlatmış, halkımıza güç, cesaret ve moral aşılamıştır. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin kalkınması, gelişmesi, büyümesi yolunda atılan tüm adımların öncüsü olan Gazi Meclisimiz, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmalarını sürdürmekte; vatandaşlarımızın huzur, refah ve barış içinde yaşaması için de ilk günkü heyecan ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102’inci yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.”

Ali Celal KAYMAK