Milletvekili İsmail Kaya 2022-2023 Adli Yılı mesajı yayınladı

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 2022-2023 yeni Adli Yıl kapsamında mesaj yayınladı.

Milletvekili İsmail Kaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Savunma hakkının daha da güçlendiği,  adalete erişimin   kolaylaştığı,  yargı süreçlerinin sadeleştiği,  yargılamaların makul sürede sonuçlandırıldığı ve adaletin vaktinde tecellisi için  var gücümüzle çalışmaktayız. İnancımızda ve  tarihimizde adalet kavramının, dolayısıyla hukukun önemli bir yeri vardır. Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev üstlenmiştir.

Avukatlarımız, birey hak ve özgürlükleri için çaba gösterirler. Hukuk devletinin en önemli güvenicisidirler. Yargının ayrılmaz ve tamamlayıcı bir parçasıdır. Adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi, Hukuk sisteminin en dayanıklı zincirleridirler.

Yine hükümetimiz çalışmaları nezdinde İdarenin işleyişiyle ilgili şikayetlerin değerlendirilmesi kapsamında, Kamu Denetçiliği Kurumu kuruldu. Kişisel veriler güvence altına alındı. İnsan haklarının daha etkin korunması çerçevesinde pozitif adımlar atıldı. UYAP hayata geçirildi. Teknolojinin etkin çözüm odakları  yargının hizmetine sunuldu. Arabuluculuk sistemini hayata geçirdik.

Bu kapsamda; 2022-2023 Adli Yılının ülkemize, vatandaşlarımıza, yargı teşkilatımıza ve hukuk camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Ali Celal KAYMAK