Milletvekili İsmail Kaya’dan  Türk Dil Bayramı Mesajı

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Türk Dil Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Kaya mesajında şunları söyledi: “Türkçemiz; ilgili kurumlar çerçevesinde, gelişen teknoloji, yaşam koşulları sebebiyle dönüşümlerden kaynaklanan olumsuzluklar ve yabancılaşma ile mücadele etmektedir. Özümüze uygun düşünme, hareket etme, gelişen teknolojiyi takip etme, bilimsel çalışmaları artırma, kültür, sanat ve edebiyat alanlarımızda seçkin eserler üretme, sanatçılarımızı yetiştirme anlamındaki çalışmaların önem taşıdığına inanmaktayım.

Türkçemiz; Tüm dünyada en kadim, saygı duyulan, en yaygın konuşulan ve en zengin dillerinden bir tanesidir. Bizi biz yapan manevi değerlerimizin başında, dilimize vermiş olduğumuz önem  gelmektedir.Bir ulusun geleceğini, hayata bakış açısını, manevi değer ve zenginliklerini, o ulusun dillerinin mahiyeti belirler. Bilgilerin ve maneviyatın nesilden nesile aktarılmasını yine diller sağlar. Bu sebep ile bir millet diline sahip çıktığı, koruduğu ve önem verdiği takdirde, kökleri sağlam bir şekilde toprağa tutunur.

Türkçemiz; çok geniş bir coğrafyaya yayılmış ve ortak bir maziye sahip olduğumuz diğer milletler ile güçlü bağlar kurmamıza sebeptir. Bize dünya üzerinde büyük bir aile olduğumuzu hatırlatır. Türkçemizi yaşatmak, korumak ve geliştirmek için tüm vatandaşlarımızın özen ve hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize, özümüzü, manevi değerlerimizi, Türkçemizin güzelliklerini ve zenginliklerini öğretmeli, günlük yaşantımızda konuşmalarımıza dikkat etmeliyiz. Bu hususta eğitim kurumlarımız başta olmak üzere tüm kurumlarımıza ve milletimize  büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu vesileyle Türk Dil Bayramı’nın, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Ali Celal KAYMAK