Genel

MİLLETVEKİLİ KAYA, ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili İsmail Kaya mesajında şu ifadeleri kullandı: “Gazi Meclisi’mizin  kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu müstesna ve Türk Milleti için anlamlı günün, ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin  ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

23 Nisan 1920; vatan toprağının amansız bir şekilde dört bir tarafının işgal edildiği, aziz milletimiz için hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının sembolüdür. ‘Hakimiyet kayıtsız  şartsız  milletindir’ ruhu ile Kurtuluş Savaşı’nı başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına, bağımsızlığının elinden alınmasına, özgürlüğünün kısıtlanmasına izin vermemiş, tüm zorluklara rağmen çetin  mücadeleyi şanlı bir zaferle neticelendirmiştir. Milli iradenin, bağımsızlığın, Aziz Milletimizin hür bir şekilde temsilinin, İstiklal Harbimizin karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Meclisimiz  aynı zamanda ‘Ben hür doğdum hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ mısralarında olduğu gibi bağımsızlığımızın sembolüdür. İşte bu kudretli ruh ile milli irademize kasteden güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir gelecek bırakmanın çetin mücadelesini veriyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, geleceğe daha emin adımlara ile artık daha büyük, daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar. Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve güvenli  bir gelecek bırakmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, 23 Nisan 1920’den bugüne kadar, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, şükranlarımızı sunuyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.”

Haber merkezi