Genel

MISIR’DAN TEMİN ETTİĞİMİZ İÇME SULARI GAZZE’YE ULAŞTI

Osmaniye İHH Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Asarkaya: Ambargo ve abluka altındaki Gazze uzun zamandır dünyanın en büyük açık  hava hapishanesi konumunda. Serbest dolaşım hakkından mahrum bırakılmış yaklaşık 2 milyon Filistinli, etrafı yüksek duvarlarla çevrili şehirde hayat mücadelesi veriyor. İşgalci İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarla şartların daha da zorlaştığı şehirde artık hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçların karşılanamadığını belirtti.

Osmaniye İHH Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Asarkaya, Yaşam alanları, mülteci kampları, hastaneler ve sivil halk hedef alınmaya devam ediyor. Sadece 7 Ekim’den bu yana çoğunluğu çocuk ve Kadın 25 binden fazla insan hayatını kaybetti. Binlerce ev yıkıldı ve 2 milyona yakın kişi yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı. Yaşanan bunca sıkıntıların yanı sıra en büyük sıkıntılardan biri de içme suyu bulunamaması. Halkımızın yüksek duyarlılık gösterdigi Gazze halkı için yapmış oldukları bağışlarla Gazze ofisimizin Mısırdan temin ettiği içme suları Gazzeye hamdolsun ulaştı ve dağıtımı yapılıyor. Halkımızın destekleri ile temiz içme suyu ulaştırılmaya devam ediliyor dedi.

Asarkaya ,7 Ekim’den bugüne kadar 58.170 kişilik gıda kumanyası, 444.072 kişilik sıcak yemek, 1.000 çocuğa elbise, 5.530 hijyen paketi, 500 kişilik ilaç ve tıbbi malzeme, 5 hasta yürüteci, 10.000 battaniye, 1.160 kişilik ilk yardım çantası, 10 koltuk değneği, 13 ambulansa mazot desteği, 120 hasta bezi, 9 tıbbi yatak, 10 tekerlekli sandalye ulaştırıldığını anlatan Asarkaya şöyle devam etti: Bu hizmetlerimizin devam edebilmesi için halkımızın desteklerini beklemekteyiz.

Osmaniye İHH Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Asarkaya: İHH’nın Gazze çalışmaları, 2009 yılında kurulan Gazze Ofisinde 30 person aracılığıyla yürütülüyor. Gazze halkının sıkıntılarının giderilmesi adına çeşitli projeler üreten Gazze Ofisi, acil sağlık yardımları yanı sıra Gıda ve temiz içme suyu ile  Gazzede yardım sever halkımızındestekleriyle hizmet vermeye devam etmektedir dedi. Acil ihtiyaçlar ve hizmetlerin devam edmesi için : Osmaniye İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği TR900020500009104761300001 Açıklama: Filistin yazmanız yeterlidir dedi.