“Muhteşem İkili” isimli eTwinning projesi ile ÖĞRENCİLER EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

Osmaniye’de Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, eTwinning Projesi ile tüm insanlığa katkı sağlamış bilim insanlarını ve filozofları tanıtmaya devam ediyor.

Bilim ve Felsefe alanında yürütülen “Muhteşem İkili” isimli eTwinning projesi ile öğrenciler eğlenerek öğreniyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinden 11 öğretmen ve 86 öğrenci ile yürütülen projede Osmaniye Necip Fazıl Kısakürek Anadolu imam Hatip Lisesi Felsefe Öğretmeni Mehmet Geben ve öğrencileri de yer alıyor.

Proje çalışmaları kapsamında, İbn-i Sina, Farabi, Cabir Bin Hayyan, Rene Descartes, Galileo gibi dünya bilim ve felsefe tarihi açısından tarihte iz bırakmış önemli şahsiyetler, birbirinden farklı web araçları ile tanıtılıyor.

Projeyle ilgili bilgi veren Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe Öğretmeni Mehmet Geben şunları söyledi:

“Muhteşem İkili projemizle birlikte öğrencilerimiz web 2.0 araçlarını da kullanmayı öğrenerek birbirinden farklı güzellikte özgün çalışmalar ortaya çıkardılar ve teknolojiyi eğitime entegre ederek dijital öğrenmeyi gerçekleştirdiler. Aynı zamanda yapılan bu tür çalışmalar, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz arasındaki iletişimi ve işbirliğini güçlendirdi.

Özellikle de öğrencilerin özgüvenlerinin ve motivasyonlarının artmasında yapılan çalışmaların etkili olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarımız sırasında eğlenceli bulmacalar ve yarışmalar hazırlayarak, gençlerin mutlu ve eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlıyoruz. Yaptığımız online sohbetlerde ve çevrimiçi toplantılarda proje ortağı öğretmen ve öğrencilerimizden de müthiş olumlu dönütler alıyoruz. Her şeyden önemlisi bu projenin, öğrencilerimizin sosyalleşmesine ve özgüvenlerine katkı sağladığını düşünüyorum. Projede görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimiz de çalışmaları zevkle yürütüyor. Projemizden keyif aldıklarını dile getiriyorlar.  Ben de tüm proje ekibimize, sergilemiş oldukları performans ve gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bilimi ve Felsefe’yi sevdirmek adına böylesine özel bir projede yer almaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

HASAN KILIÇ