Genel

MUHTEŞEM KONSER

Macar topluluk kerekes band, Osmaniye’de  sunduklari muhteşem halk konseriyle seyircileri coşturdu. Osmaniye İl kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun; Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’e Osmaniye iline depremden dolayı verdiği destekler için teşekkür etti. Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’te dostluk ve destekleri için ülkesi adına teşekkür etti.

2024 Macar-Türk Kültür Yılı kapsamında Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteğiyle Cebelibereket Kültur Merkezi Salonunda saat 18.00′ da ücretsiz gerçekleştirilen konsere; Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz, Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Garnizon Komutanı Topçu Alb. Hakan Kocabaş, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun ve vatandaşlar katıldı.

Konser öncesi kürsiye gelen Osmaniye İl kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun; Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’e Osmaniye iline depremden dolayı verdiği destekler için teşekkür etti. Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’te dostluk ve destekleri için ülkesi adına teşekkür etti.

Ardından Kürsiye gelerek bir konuşma yapan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’da büyükelçi Viktor Matis’e teşekkür ederek, iki ülkenin dayanışma ve dostluğuna vurgu yaptı. Salondaki seyircileri de selamlayarak konuşmasını tamamladı.

Ardından sahneye gelen Macar Topluluk Kerekes Band’ın

Yöresel müziği ve kendine özgü üslubuyla yorumladığı müzikleri ve performansları seyircileri coşturdu.

Konser programı, Osmaniye Valisi Dr. Erdinc Yilmaz’ın Macar sanatçılara verdiği çiçek ve topluca çekilen hatira fotoğrafının ardından sona erdi.

GÜLEN BURKAÇ