“O KAHRAMAN ASKERDE,  POLİSTE BİZİM EVLADIMIZ”

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bakanı İsmet TOPAL, şehit aileleri, gaziler ve yönetim kurulu üyeleri, birlikte Şehit Jan. Komando Er Mehmet KIL’ın ailesi tarafından kurtuluş mahallesindeki baba evinde 07.08.2022 Tarihinde pazar günü ikindi namazına mütakip okutulan Mevlüd-i şerif programına katıldılar.

          Tunceli’de vatani görevini yapmakta 02.08.2007 Tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada kahpece şehit edilen,Jan. Komando Er Mehmet KIL’ın baba evinde Mevlüd-i şerif okunarak bütün şehitlerimize ahirete intigal eden gazilerimize dualar edildi.

Yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan dernek Başkanı İsmet TOPAL yaptığı konuşmasında; Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

          Değerli Şehit ailelerimiz,gazilerimiz ve misafirler, Şehit olmak, gazi olmak, her insana ve her ailenin evladına nasip olmayacak, yüce bir makamdır.Ne mutlu bu makamın sahiplerine ve onların ailelerine.Dernek başkanı ve yönetimi olarak, o Mübarek şehitlerimizin geride bıraktığı,anne, baba, eş ve çocuklarına,bizlere emanet ettiği,bu cennet vatanımıza, sonsuza kadar sahip çıkmak, bizlerin asli görevi olduğu gibi, yüce Türk milletinin de asli görevi olmalıdır.Bu şehitler hepimizin şehididir. Vatanı bekleyen askerlerimize de,polislerimize de sahip çıkmalıyız,Onlar ülkemizin ve geleceğimizin teminatıdır. O Kahraman askerde,poliste Anadolu’nun bağrından çıkan, kendi yetiştirdiğimiz,bizim Kahraman evlatlarımız,canlarımızdır. Onlar vatan topraklarında görev yapmasalar bugün bizler burada huzur içerisinde oturamayız. Ateş düştüğü yeri yakıyor, bugün bizlerin yüreği yanıyor, giden gencecik fidanlar geri gelmiyor.Dedi.

         TOPAL, konuşmasına şöyle devam etti;

Yüce Türk Milleti olarak, içimizdeki ve dışardaki ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı çok dikkatli ve uyanık olmalıyız. Bu tür hainlere karşı yeri ve zamanı geldiğinde atalarımızın osmanlı tokadını suratlarına indirdiği gibi bizlerde indirmeliyiz. Ülkemiz üzerine de oynanan kirli oyunları birlik ve beraberlik içerisinde bozmalıyız.Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.Şahsım ve derneğimiz adına, bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize ayrıca şehidimizin babası İbrahim KIL amcaya da sonsuz teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Dedi.

Şehidimizin babası İbrahim KIL’ da; Ben oğlumun her sene yıldönümü nedeniyle,hem oğlum için,hemde bütün şehitlerimiz ve ahirete intikal eden gazilerimiz için ve Allah rızası için, yemekli Mevlüd-i şerif okutarak bütün şehitlerimize, ahirete intikal eden gazilerimize ve yakınlarımıza hep birlikte dualar ederiz” dedi.

HASAN KILIÇ