Öğrenciler camide kitap okuyor

Kadirli Mehmet Nuri Arıoğlu Ortaokulu öğrencileri Ramazan ayının güzelliğini camide kitap okuyarak yaşıyorlar. Öğrenciler, okullarının hemen karşısında bulunan Gençoğlu Cami içerisinde öğretmenleri eşliğinde giderek kitap okuyorlar.

Okulun web sitesinde yer alan haberde “Osmaniye Okuyor Projesi kapsamında sürekli yenilenen etkinliklerle okuma şenliğimiz sürüyor. Mübarek Ramazan ayında camiler ile okulları buluşturan “Ramazan Ayında Camide Okuyorum” etkinliği ile öğrencilerimiz hem camilerin huzur dolu atmosferini soluyor hem de kitap okuyarak zenginleşiyorlar. Kitaplar Ramazan ayına yakışır şekilde, peygamber efendimizin hayatını konu almaktadır.

Okulumuzun hemen karşısında bulunan Gençoğlu Cami içerisinde öğretmenlerimiz eşliğinde giderek kitap okuyan öğrencilerimiz, etkinliğin ardından cami imamı ile sohbet ediyor. Cami imamı, müftülük aracılığı ile Peygamberimizin Hayatı konulu 30 adet kitap getirmişti. Camideki okuma saatinde öğrencilerimiz bu değerli kitapları okuyarak ardından da sohbet ediyorlar.

Ramazan ayının güzelliği, paylaşımların değeri, öğrenmenin lezzeti ile dolu geçen etkinliğimizde yer alan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

MURAT KÜTÜKLÜOĞLU