Öğrencilerden Kent Müzesi’ne Anlamlı Ziyaret

Kadirli Mehmet Nuri Arıoğlu Ortaokulu öğrencileri Kadirli Belediyesi’nin Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Okul web sitesinde yer alan haber şöyle: Okulumuz öğrencilerinin kültürel ve tarihi değerlere karşı olan ilgisinden yola çıkarak planladığımız “Kent Müzesi Ziyareti” öğrenci ve öğretmenlerimizin oldukça ilgisini çekti. Öğrencilerimizin adeta büyülendiği gezide tarihimiz ve kültürümüz ile ilgili muhteşem bilgiler öğrendik.

Tarihine ve kültürüne sahip çıkan çocukların, ülkemizin geleceği için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu tür etkinlikler ile ilgili bizden sürekli talepte bulunan öğrencilerimiz için düzenlediğimiz gezimizde, öğrenciler bugüne dek kitaplardan okudukları değerleri bizzat deneyimleme fırsatı buldular.

Yaşar Kemal’e Hayran Kaldılar

Kent müzesinde öğrencilerimizin en çok ilgisini çeken şeylerden birisi de Yaşar Kemal oldu. Yüzlerce yıldır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kadim topraklarımızın kıymetli değeri Yaşar Kemal; öğrencilerimizde hayranlık uyandırdı.

Kitap okuma konusunda rekora koşan öğrencilerimiz, bir an evvel Yaşar Kemal kitapları okumak için büyük bir istek ve heyecan duydular. Okul kütüphanemizden bu konuda yararlanacaklarını ve Osmaniye Okuyor projesinde de bunun çok önemli olduğunu dile getirdiler.

Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, bu geziye kattıkları heyecan için teşekkür ederiz.

ÖMER ALİ TURUNÇ