Genel

ÖĞRENCİLERE, BAŞKAN İBRAHİM  ÇENET’TEN KARNE HEDİYESİ

Osmaniye’de il genelindeki 144 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Belediye Başkanı İbrahim Çenet, öğrencilere karne hediyesi olarak kitap, Kurban bayramı hediyesi olarak ise ücretsiz masal park biniş kartlarından verdi. Fakıuşağı Mahallesi’ndeki Turan Ortaokulunda da, 2023-2024 eğitim öğretim dönemini tamamlanması dolayısıyla, karne dağıtım töreni düzenlendi. Programa, Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ta katıldı.

GENEL MÜDÜR ASLANTAŞ’TAN ÖĞRENTMENLERE MESLEK KANUNU MÜJDESİ
Karne dağıtım programı öncesinde öğretmenlerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş, “Bayramdan sonraki süreçte inşallah öğretmenlik meslek kanunumuzda meclis genel kuruluna inecek. Meclis yaz tatiline girmeden inşallah meslek kanunumuzda çıkmış olacak. Şimdiden oda hayırlı olsun” dedi. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olmak için memleketi Osmaniye’ye geldiğini ifade eden Arslantaş, “Tüm öğretmenlerimize vermiş olduğunuz emeklerden dolayı teşekkür ederim. Yaz tatiliniz hayırlı olsun, Kurban Bayramınız şimdiden mübarek olsun. Biz yaz dönemi bakanlık olarak yoğun bir şekilde önümüzdeki seneyle ilgili sizlerle ilgili yoğun bir çalışma temposu içerisinde olacağız. Bakanlık olarak şunu biliyoruz. Hangi metodu hangi tarihte yaparsanız yapın öğretmenlerimizin sürecin içerisinde olmadığı, öğretmenlerimizin içine sinmeyen herhangi bir süreç başarılı olamayacaktı. Biz o nedenle öğretmen odaklı bir süreç izlemek istiyoruz. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Bayramdan sonraki süreçte inşallah öğretmenlik meslek kanunumuzda meclis genel kuruluna inecek. Meclis yaz tatiline girmeden inşallah meslek kanunumuzda çıkmış olacak. Şimdiden oda hayırlı olsun, yaz tatilinizde hayırlı olsun.” Diye konuştu.

BAŞKAN ÇENET: TÜM ÇOCUKLARIMIZI YAZ SPOR OKULLARIMIZA BEKLİYOR
Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet’te, öğretmenlerin Kurban Bayramlarını tebrik ederek başladığı konuşmasında, “Çocuklarımız bugün karnelerini alarak yaz tatiline girdiler. Tüm öğretmenlerimize vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. İyi tatiller diliyorum” Dedi. Başkan İbrahim Çenet, “Yaz spor okullarını açtık. Geçem yıl 1400 öğrencimizi almıştık bu sene 2 bin üzerinde yavrumuzu bekliyoruz. Yüzmeden, basketbola, voleybola kadar birçok alanda kurslar açtık. Tüm çocuklarımızı yaz spor okullarımıza bekliyor, güzel ve faydalı bir yaz geçirmelerini umuyoruz” dedi.
Başkan Çenet girdiği sınıfta öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında ise “Hepimiz bu sıralardan geçtik. Önemli olan doğru düzgün bir insan olabilmek, başarılar tatbikî önemli. Ama ülkemize, vatanımıza, ay yıldızlı al bayrağımıza layık birer bu ülkenin vatandaşı olabiliyorsak o zaman biz bu işi çözmüşüz demektir. Sizleri seviyoruz, başarılar diliyorum” diye konuştu.
Daha sonra ise Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak öğrencilere karne hediyesi olarak kitap ve masal park ücretsiz biniş kartları hediye ettiler.

Belediye basın