ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

Kadirli’de merkez ve köylerde eğitim öğretim gören binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Atatürk İlkokulu’ndaki karne dağıtımına Kaymakam Vehbi Bakır, Belediye Başkanı Yardımcısı Hakan Semercioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bazı daire amirleri, okul müdürleri ve öğrencilerle veliler katıldı. 

Kaymakam Bakır, yaptığı konuşmada, Kadirli’de okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretim gören tüm öğrencilerin başarılı olduğunu belirterek, öğrencilerin başarısında katkısı bulunan velileri ve öğretmenlerini kutladı. 

Öğrencilerin tatillerini iyi değerlendirmesi gerektiğini ve her yeni dönemin öğrenciler için yeni bir başlangıç olması gerektiğini anlatan Bakır, “Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Tatilinizi ve zamanınızı çok iyi değerlendirin. Gelecek için hiçbir şekilde karamsar ve kötü olmaya gerek yok. Başarmak için tek şart çalışmak, çalışmak ve çalışmaktır, herkese iyi tatiller.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ise “Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2021-2022 eğitim öğretim yılını yüz yüze ve huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevinç ve gururunu gönülden yaşıyoruz. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu sene de bütün okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdikleri şüphesizdir. 

Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz, ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız, notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonu itibari ile ilkokulu bitirip, ortaokula devam edecek ve ortaokulu tamamlayıp ortaöğretim okullarına yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimiz ile ortaöğretimini tamamlamış olup üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olsun diyor, hayat boyu başarılar diliyorum.” dedi.

Öğrencilerin gösterilerinin ardından bölge şampiyonasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ve karne dağıtılması ile program sona erdi.      

MENDERES ÖZAT