OKÜ 2. GÜN BAHAR ŞENLİKLERİ ETKİNLİKLERİNE ÜNLÜ SANATÇI  MELEK MOSSO DAMGASINI  VURDU

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bizi bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan değerli sanatçımız Melek Mosso’ya teşekkür ediyor, şehitler diyarı ve yiğidin harman olduğu Osmaniye’ye hoş geldiniz diyoruz.” dedi. Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, katılımın ve ilginin yoğun olduğu Melek Mosso konserinin son bölümünü sahnenin önünden izleyerek öğrencilerin eğlencesine eşlik etti.Sevilen sanatçının şarkılarıyla doyasıya eğlenen Osmaniyeliler de, unutulmaz bir gece yaşadı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Bahar Şenliği’nin ikinci günü, OKÜ Genç-İz Kulübü tarafından hazırlanan çeşitli yarışmalarla başlayıp, şenlik şahnesinde Üniversite Edebiyat Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisi ile devam etti.

İstek şarkılar ile devam eden Bahar Şenliği’nde 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gençlik Sanat Tiyatrosu tarafından ‘Nereden Geldin Teyze’ isimli komedi tiyatro oyunu sergilendi.

15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde, tek perde olarak sergilenen ‘Nereden Geldin Teyze’ isimli komedi tiyatro gösterisi Üniversitemiz öğrencileri tarafından büyük alkış aldı.

Şenlik alanında devam eden etkinliklerde Üniversite Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu. İzleyenlerden büyük alkış alan halk oyunları sonrasında şenlik sahnesinde karaoke etkinliği düzenlendi. Daha sonra Üniversite Genç-İz Kulübü tarafından hazırlanan balon ve uçurtma etkinliğinde yüzlerce balon gökyüzü ile buluşturuldu.

Öğrencilerin halaylarla eğlendiği bahar şenliğinde OKÜ Müzik Kulübü şenlik sahnesinde yer alarak birbirinden özel eserleri seslendirdi.

2. GÜN ETKİNLİKLERİNE MELEK MOSSO DAMGA VURDU

Bahar şenliğinde ikinci günün sonunda Melek Mosso sahne alarak geceye damga vurdu. Konser öncesi Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun’u makamında ziyaret eden sevilen sanatçıya Rektör  Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından Karatepe Kilimi takdim edildi.

Konser için OKÜ Stadyumuna gelen Melek Mosso ve orkestrası seslendirdikleri şarkılarla Üniversite  stadyumunu dolduran hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, konser arasında ünlü sanatçı Melek Mosso’ya çiçek takdim etti.

Burada kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bizi bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan değerli sanatçımız Melek Mosso’ya teşekkür ediyor, şehitler diyarı ve yiğidin harman olduğu Osmaniye’ye hoş geldiniz diyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, katılımın ve ilginin yoğun olduğu Melek Mosso konserinin son bölümünü sahnenin önünden izleyerek öğrencilerin eğlencesine eşlik etti.
Sevilen sanatçının şarkılarıyla doyasıya eğlenen Osmaniyeliler de, unutulmaz bir gece yaşadı.

MELEK MOSSO KİMDİR?

Caz türünde eserler ortaya koyan sanatçı, eğitim dönemi boyunca korist ve solistlik yaptı. Özellikle Yıldız Tilbe ve Çukur dizisi için hazırlanan şarkıları seslendirerek milyonlarca kişi tarafından dinlendi. Peki, Melek Mosso kimdir, kaç yaşında? Melek Mosso nereli?

Son zamanların popüler şarkıcılarından Melek Mosso’nun hayatı merak ediliyor. İşte Yıldız Tilbe’nin şarkılarını yeniden yorumlayarak dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso’nun hayatına dair merak edilenler..

MELEK MOSSO KİMDİR?

Ünlü şarkıcı Mosso, 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri’de dünyaya geldi. Müziğe yedi yaşında ilk bestesini yaparak başladı. Dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri aldı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan şarkıcının asıl soyismi ‘Davarcı’dır. Melek Mosso ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelen ‘Mosso’ kelimesinden geliyor.

Eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul’da Kadıköy – Beşiktaş vapur hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri verdi. Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını yakaladı. ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katıldı. 2018 yılında Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi.

MELEK MOSSO ŞARKILARI

‘Kedi’ (2018)
‘Gölgen Yeter’ (2018)
‘Keklik Gibi’ (2019)
‘Vursalar Ölemem’ (2019)
‘Sarıla Sarıla’ (2019)
‘Gönül Gözü’ (2020)
‘Unutan Kazanır’ (2020)
‘Cumartesi Türküsü’ (2020)
‘Yalan’ (ft. Aras) (2020)
‘Kurtuldun Dediler’ (2020)
‘Kızgınım’ (2021)
‘Ağlarsam’ (2021)
‘Sonrası Kalır’ (2021)
‘Gel Desem de Gelme’ (Aras ile) (2021)
‘Zülüf’ (Haluk Levent ile) (2021)

Kaynak: https://www.cnnturk.com/magazin

OKÜ basın