OKÜ, EAIE tarafından Barselona’da  düzenlenen Yükseköğretim Fuarı’nda

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde düzenlenen Yükseköğretim Fuarı bu yıl 13-16 Eylül 2022 tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştiriliyor.

Söz konusu fuara Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Dış İlişkiler Biriminden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp ile Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir katıldı.

Uluslararası eğitim temalı konferans ve fuar etkinlikleri kapsamında, OKÜ Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin mevcut ortaklarına ait stantları ziyaret ederek katılımcılarla yükseköğretimde uluslararası iş birliğinin gelişimi ve yeni ortaklıkların kurulması konusunda görüş alışverişinde bulundu. Hâlihazırdaki iş birliğini daha ileri bir noktaya taşıyabilmek için yeni ortaklıkların kurulmasının önemine dikkat çeken OKÜ Dış İlişkiler Biriminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, katılımcıları üniversitenin bu yöndeki motivasyonu ve potansiyeli hakkında bilgilendirdi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin uluslararasılaşmavizyonunu gerçekleştirebilmesi için bu gibi etkinliklere en üst düzeyde katılımının önemine dikkat çeken OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, görüşmelerin Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi adına oldukça verimli geçtiğini belirterek OKÜ’ye gösterdikleri ilgi için katılımcılara teşekkürlerini iletti.

OKÜ Basın