OKÜ Rektörü İstanbul’da Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, TENMAK NÜKEN Nükleer Enerji Araştırma Enstitüsü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Program kapsamında OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, TENMAK NÜKEN Nükleer Enerji Araştırma Enstitüsü İstanbul Yerleşkesi, Tr-2 Araştırma Reaktörü, Radyasyon Metrolojisi Birimi, Endüstriyel Uygulama Birimi,  Nükleer Yakıt ve Malzeme Biriminde incelemelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, OKÜ’de açılması planlanan Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü hakkında sahada inceleme yaparak  yetkililerle bilgi alış verişinde bulundu. Ziyarette 25-26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Dr. Yalçın Bulut ve Dr. Bektaş Karakelle de yer alarak istişarelerde bulundular. 

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Üsküdar Üniversitesi’ne de Ziyaret Gerçekleştirdi 

Ziyaret programının devamında OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet ZELKA ile görüşmesinde  Üsküdar Üniversitesi’nde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Nükleer Teknoloji ve  Radyasyon Güvenliği Bölümü hakkında bilgi alarak ikili işbirlikleri halkında görüş alışverişinde bulundu.

Aynı program kapsamında Prof. Dr.Turgay Uzun,  Radyofarmasötik materyal üretimi yapan Moltek Gebze Tesisi (GOSB) ve Marmara Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren biyoteknoloji firması STEMBIO’da  incelemeler ve görüşmeler gerçekleştirdi.

OKÜ Basın