OKÜ, Uluslararası Balkan Üniversitesi  ile Akademik İş Birliği Yapacak!

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Uluslararası Balkan Üniversitesi (UBÜ) arasında Akademik İş Birliği Protokolü imzalandı.
Düzenlenen imza törenine OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’in yanı sıra OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp ile Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ceyhun Yükselir de katıldı.
İmzalanan protokolün, her iki üniversite arasında akademik ve idari personel ile öğrenci değişimleri, üniversite akademisyenleri arasında ortak araştırma faaliyetleri yürütülmesi, akademik personelin ve araştırmacıların karşılıklı anlaşma ile önceden belirlenen bir yıllık veya daha uzun bir süre için değişimi, taraflarca belirlenen süreler için öğrenci ve lisansüstü öğrenci değişimi, seminerler, kurslar, çalıştaylar ve diğer bilimsel toplantıların düzenlenmesinde iş birliği, eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların, bilimsel dergilerin ve diğer materyallerin ortak yayını, eğitim ve araştırma amaçlı bilgi, yayın, bilimsel dergi ve diğer materyallerin değişimi, birlikte sportif, sanatsal veya kültürel etkinliklerde işbirliği çalışmalarını kapsadığı ifade edildi.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “İş birliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız kapsamında Balkanlar ile Türkiye arasında kültürel bir köprü görevi gören Uluslararası Balkan Üniversitesi ile ortak payda da bir araya gelerek, akademik iş birliği ile ortak değerlerimize sahip çıkıyoruz. OKÜ olarak uluslararası ilişkilere ve işbirliklerine önem vermeye devam edeceğiz” dedi.
Protokol imza töreni, imzaların atılması ve toplu fotoğrafın çekilmesi ile sona erdi.

OKÜ Basın