OKÜ  YÜZDE 97,51’LİK DOLULUĞA ULAŞTI

‘Geleceğe Açılan Kapı’ sloganı ile öğrencilerine kapılarını açan ve her geçen gün büyüyen alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli eğitimi ve bilimsel başarılarıyla saygınlığını daha da artıran ve tercih edilen bir Üniversite olan OKÜ, 2022 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 97,51 doluluk oranına ulaştı. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini  tercih eden öğrencilerin sayısı da belli oldu. Bu yıl için ÖSYM’nin belirlediği tercih rehberindeki lisans ve ön lisans düzeyinde 3 bin 453 kontenjandan 3 bin 367’si doldu. 

Bu yıl lisans programları için ayrılan 1.605 kişilik kontenjana 1.521 öğrenci yerleşti. Yüzde 100 doluluk oranına ulaşan lisans birimlerimiz ise şöyle; Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi.

Üniversitemiz ön lisans programları için ayrılan 1.848 kişilik kontenjana 1846 öğrenci yerleşti. 
OKÜ , Bahçe, Düziçi, Kadirli, Osmaniye ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda yer alan programların toplamında yüzde 99,89 doluluk oranına ulaşıldı.

OKÜ’nün 2022 yılında tercih edilirlik ve doluluk oranı 2017, 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarına göre en üst seviyeye ulaşırken mevcut öğrenci sayısı yeni öğrencilerimizle birlikte 15 bin civarı oldu. 

OKÜ’de  eğitim görmeye hak kazanan öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemizin tüm bölüm ve programlarının tercih edilmesi ve kontenjanlarımızın tamamına yakınının dolması bizler için memnuniyet ve gurur verici bir durum. Bu güzel tablo bizlere gelecek yıllarda da başarılarımızın artarak devam edeceğini gösteriyor. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize başarı, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ederek yeni dönem için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

OKÜ basın