Genel

OKÜ’DE DİYETİSYENLER GÜNÜ KUTLANDI

Adana Acıbadem Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniği Uzman Diyetisyeni Hemşerimiz Gizem Akgül, ‘Diyetisyenliğin Dünü, Bugünü ve Yarını’, OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi hemşerimiz Fatma Bengü Kuyulu Bozdoğan, ‘İlk 1000 Gün Beslenmesinde Diyetetik Yaklaşımlar: Anne Sütü ve Mikrobiyota’ ve Sağlık Bilimler Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi hemşerimiz Aybala Tazeoğlu tarafından da ‘Onkolojide Diyetetik Yaklaşımlar: Posa’ başlıklı sunumu yaptı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından 6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü Etkinlikleri dolayısıyla Üniversite 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde panel düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan panelin açılış konuşmalarını Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ile OKÜ  Sağlık Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Derya Kaya Şenol yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından OKÜ  Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Meyser Kaya tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Daha sonra Adana Acıbadem Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniği Uzman Diyetisyeni Gizem Akgül, ‘Diyetisyenliğin Dünü, Bugünü ve Yarını’, OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi Fatma Bengü Kuyulu Bozdoğan, ‘İlk 1000 Gün Beslenmesinde Diyetetik Yaklaşımlar: Anne Sütü ve Mikrobiyota’ ve Sağlık Bilimler Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Aybala Tazeoğlu tarafından da ‘Onkolojide Diyetetik Yaklaşımlar: Posa’ başlıklı sunumu yaptı.

Sunumlar sonrasında öğrencilerin sorularının cevaplanması ile devam edilen panel, Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Coşkun Özalp’in panelistlere belge ve çiçek takdimi ile sona erdi. 

Panel sonrasında 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Kulübü üyelerinin hazırladığı sağlıklı ikramların sunulması ile etkinlik sona erdi. (OKÜ basın)