Genel

OKÜ’DE SEVİNDİREN GELİŞME

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, yükseköğretim hizmetlerinin kalite süreçlerini tescil eden bu belgeler ile kalite yönetim sistemleri ve çevre yönetim sistemleri standartlarının gerekliklerine uygunluğunu belgelendirmiş oldu.

OKÜ İdari Birimleri de Kalite Yönetim Sistemi ile Çevre Yönetim Sistemi Belgelerine Sahip Oldu

Yükseköğretim hizmetlerinde kalite odaklı bir yönetim sistemini esas alan üniversitemizde, idari birimlerimiz de EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile EN ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahip oldu.

Yükseköğretim hizmetlerinin sağlanması ve geliştirilmesinde yenilikçi bir anlayışı benimseyen üniversitemizin daha önce ‘‘Yükseköğretim Kurumu İdari Hizmetleri’’ kapsamında almaya değer görüldüğü Kalite Yönetim Sistemleri ve Çevre Yönetim Sistemleri belgelerini, akademik birimlerimizin yanı sıra idari birimlerimiz de denetimleri başarıyla tamamlayarak almaya hak kazandı.

Tüm akademik ve idari birimlerinde belirlenen kalite standartlarını başarıyla uygulayan OKÜ, kurumsallaşmasına değer katarken, üniversitemiz Genel Sekreterliği, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ile Hukuk Müşavirliği de EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi denetimlerini başarıyla tamamlayarak belgelerine sahip oldu.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, yükseköğretim hizmetlerinin kalite süreçlerini tescil eden bu belgeler ile kalite yönetim sistemleri ve çevre yönetim sistemleri standartlarının gerekliklerine uygunluğunu belgelendirmiş oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversitemiz Genel Sekreterliği ile daire başkanlıkları ve Hukuk Müşavirliğine EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgelerini Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen törenle takdim etti. 

Kalite çalışmaları sürecinde emeği geçen tüm birim amirlerine ve çalışanlara teşekkür eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, sürekli iyileştirme ve hizmet kalitesi odaklı bir yaklaşımı benimseyerek üniversitemizin kalite politikasını güçlendiren ve çevresel sorumluluklarımızı yerine getirme ile çevreye duyarlı bir yaklaşım sergileme konusundaki kararlılığımızı ortaya koyan belgelerin verilmesinden dolayı memnuniyetini de ifade etti.

OKÜ basın