OKÜ’LÜ ÖĞRENCİLERDEN KARAÇAY ŞELALESİNE YOLCULUK

Karaçay Şelalesine zorlu bir yürüyüşten sonra ulaşan OKÜ’lü öğrenciler, Şelaleye olan hayranlıklarını gizleyemediler. Burası Osmaniye’nin saklı bir cenneti adeta “ yorumunu yaptılar.

İliimizde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Gönüllük Çalışmaları Dersi kapsamında doğa sevgisi ve bilincinin artırılması amacıyla Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında bulunan Zorkun Yaylası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası sınırlarındaki Karaçay Şelalesi’ne doğa yürüyüşü yaptılar.

Dersin sorumlusu Öğretim Görevlisi Ersin Ünal ile dersi alan öğrencilerin birlikte düzenlediği yürüyüşe, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Oktay Deniz ve diğer görevliler de eşlik etti.
Zorlu ve bir o kadar da eğlenceli geçen yürüyüş sonunda ulaşılan Osmaniye’mizin saklı hazinesi Karaçay Şelalesi’nin muhteşem güzelliği öğrencileri  büyüledi. Öğrenciler Karaçay Şelalesinin güzelliğini “Burası Osmaniye’nin saklı bir cenneti adeta” yorumunu yaptılar.

Ali Celal KAYMAK