ORMANLIK ALANLAR İÇİN TÜRKİYE  GENELİ YENİ TEDBİR ALINDI!

Bütün illeri kapsayan bir yasak kararı alındığı paylaşıldı. Konu ile ilgili olarak hava sıcaklığının artmasıyla birlikte orman yangınlarına karşı önlemler alındığı belirtildi. Bununla beraber alınan yasak kararı AFAD tarafından duyuruldu. Bu karar doğrultusunda 31 Ağustos’a kadar ormanlara girişler yasaklandığı belirtilerek bu yasak için 81 ile genelge gönderildiği belirtildi.

YENİ GENELGE GÖNDERİLDİ

Orman yangınlarını engellemek için yeni yasak kararı alındığı belirtilerek Türkiye genelinde orman yangınlarından dolayı ormanlara girişlerin yasaklandığı aktarıldı. AFAD Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Paylaşım yapılan genelgeye göre şu ifadelere yer verildi:

31 AĞUSTOS’A KADAR YASAKLANDI

“Ülke genelinde yaşanabilecek orman yangınlarına yönelik hazırladığımız Orman Yangınlarına Karşı Alınacak Tedbirler Genelgesi, il valiliğimize gönderildi. Genelge ile orman alanlarına girişler 31.08.2022 tarihine kadar yasaklandı.”

Detaylara ise “https://www.icisleri.gov.tr/afad-baskanligindan-orman-yanginlarina-karsi-alinacak-tedbirleri-genelgesi” web adresi üzerinden ulaşılabilir.

HÜMEYRA  BÜYÜKYOZGAT