Osmaniye 1. Amatör Küme ve U-14 Ligi Kura Çekimi Yapıldı

22022/2023 Futbol Sezonu Osmaniye 1. Amatör Küme ve U-14 Ligi Kura Çekimi yapıldı.

15 Eylül 2022 Perşembe günü Tosyalı Spor Salonu toplantı salonunda 2022/2023 futbol sezonu Osmaniye 1. Amatör Küme ve U-14 Gençler Futbol Ligi fikstür çekimi ve Tertip Komiteleri seçimleri yapıldı.

Toplantıya Osmaniye Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar, Osmaniye ASKF başkanı Levent Öztürk, Osmaniye ASKF Başkan Yardımcısı ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Servet Alibekiroğlu, Osmaniye ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Canpolat, Osmaniye Futbol İl Temsilcisi Harun Uygun, İl Temsilcisi Yardımcısı Zehra Gedik, Osmaniye’de faaliyette bulunan Amatör Futbol Ligi kulüpleri temsilcileri ile BAL Ligi temsilcimiz Bahçespor yetkililerinin katıldı. Gerçekleştirilen fikstür çekiminde, Osmaniye ASKF Başkanı Levent Öztürk, amatör futbol kulüplerimizin ihtiyaçları ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Servet Alibekiroğlu ise yaptığı konuşmada, futbolun içinden gelen biri olarak kulüplerin yetkili kişilerine centilmence bir lig olmasını ve her zaman destek vermeye hazır olduğunu belirterek, 2022 – 2023 Futbol Sezonu’nun tüm sporcularımıza hayırlı olmasını diledi.

Osmaniye Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar da Spor Kulüpleri Yöneticilerine seslenerek, “Sizler varsınız, bizler buradayız. Tüm tesislerimiz 7/24 hizmetinizde ve dileyen her kulübümüz faydalanabilir. Spor kulüplerimizin ihtiyaçlarını biliyoruz. Osmaniye’de futbolumuza yeni tesisler vermek için çalışıyoruz ve mevcut olanları da en iyi şekilde kulüplerin hizmetine sunuyoruz. 2022/2023 futbol sezonunun kulüplerimize, sporcularımıza ve tüm görevlilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli yetkilisi, yeni spor yasası gereği Spor Bakanlığı bünyesine alınan amatör kulüplerimize yapmaları gereken işlemleri anlattı.

Konuşmaların ardından Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı, Yöneticileri, Futbol İl Temsilcisi ve Yardımcısı huzurunda, 2022/2023 Futbol Sezonu Fikstürü ve Tertip Komiteleri seçimi yapıldı. 2022/2023 1. Amatör Küme ve U-14 Ligi Fikstürü daha sonra hazırlanarak TFF Amatör İşlerin onayına sunulacak.

Ali Celal KAYMAK