OSMANİYE BELEDİYESİ VE TÜRK KIZILAYI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Osmaniye Belediyesi ve Türk Kızılay Osmaniye Şubesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

İş birliği protokolü, toplum merkezlerinde yararlanan tüm faydalanıcıların güçlendirilmesine yönelik ortak çalışmalar yapmak, kentin sorunları ve yaşam kalitesinin tüm zarar görebilir birey ve topluluklar için iyileştirilmesine yönelik yürütmek amaçlı imzalandı.

DAHA YEŞİL BİR GELECEK İÇİN OSMANİYE BELEDİYESİ VE TÜRK KIZILAYI EL ELE

Osmaniye Belediyesi ve Türk Kızılay Osmaniye Şubesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ‘Daha Yeşil Gelecek İçin Osmaniye Belediyesi Ve Türk Kızılayı El Ele’ sloganıyla ilk olarak çevre etkinliği gerçekleştirildi.

Şehrimizde yeşilin korunması ve orman yangınlarının önüne geçmek için düzenlenen farkındalık etkinliği Zorkun yaylası yolu ormanlık alanda yapıldı.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen etkinlikte belediye ekipleri, kızılay üyeleri ve gönüllülerin katılımıyla yapılan çevre etkinliğinde ormanlık alandan yaklaşık olarak 500 kilogram cam şişe, pet şişe, metal kutu ve çöp toplandı.

Çevre etkinliği ile ilgili konuşan Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer; “Osmaniye Belediyesi ve Türk Kızılay Osmaniye Şubesi arasında imzaladığımız protokol kapsamında çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve farkındalık oluşturmak adına faydalı olduğuna inandığımız bir etkinlik gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara’nın talimatları doğrultusunda belediye olarak şehrimizin geleceği için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Etkinliğe katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

‘Daha Yeşil Bir Gelecek İçin Osmaniye Belediyesi Ve Türk Kızılay El Ele’ sloganıyla düzenlenen çevre etkinliğine Osmaniye Belediyesi ekipleri, Türk Kızılay Osmaniye Şubesi üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve gönüllüler katıldı.

GÜLEN BURKAÇ